סרטים ודימיון
השאלה
היי, אני דתיה לאומית לומדת באולפנה החברה היום כול כך משפיעה על הכול השפה הלבוש שזה כמו לחיות בפחד התחלתי לא מזמן לראות סידרת טלוויזיה ישראלית שמדברת על ערפדים (אחד הפנטזיות הכי אהובות עליי) כול הפנטזיה והרומן עכשיו אחת הדמויות נכנסה לי לראש במקרה הזה זה הבן, אני מרגישה שהוא בדיוק הטעם שלי חיצונית ופנימית, ואני מגיעה למצב כזה שכול היום אני חושבת על להגיע הביתה ולראות את הסדרה ולראות אותו ולפנטז שאני הבחורה בסדרה אני מרגישה שקשה לי להתרכז בלימודים אני לא רוצה "לברוח" מזה ולהפסיק לראות אותה כי זה יכול לקרות לי גם בסדרות אחרות מה אני יכולה לומר לעצמי שיעזור?
תודה
התשובה
שלום יקרה!

מה שלומך?

סלחי לנו על העיכוב בתשובה.

כוח הפנטזיה הוא כוח הדמיון והוא אחד הכוחות החזקים שנתן בנו ה´. בלי פנטזיה לא היה לנו רצון להתקדם בחיים והיה לנו חוסר תקווה רציני משום שהדמיון מפתח בנו תקווה ושאיפה לעתיד טוב יותר. לכן אני מברכת אותך על הכוח הזה שיש בך והלוואי שתשמשי בו לדברים טובים וראויים.

ולסדרה שסיפרת עליה, כדאי שתשאלי את עצמך אם היית רוצה להיות בתוך הסדרה או להיות ממש הבחורה ההיא בחיים שלך? אם התשובה היא האופציה השנייה והיית מעוניינת להחליף את חייך בחייה של גיבורה, כדאי שתחשבי היטב אם את רוצה להחליף את כל חייך? את כל הסביבה, את החברות, את המשפחה, את התכונות שבך? כדי להימלט מהמחשבות הללו ולהפסיק לרצות להיות אחרת, את יכולה בכל יום, אולי בכל לילה לפני שאת נרדמת או בנסיעה או בזמן אחר שמתאים לך, לחשוב על הטוב בחייך, למנות את הדברים הטובים שהיו באותו יום וכך תחזקי בעצמך את הערך העצמי בעיני עצמך.
אם התשובה היא האופציה הראשונה ואת רוצה להיות בתוך הסדרה, בזכות כלי הדמיון החזק שיש לך, את יכולה ללמוד את הדברים הטובים מהדמות ולאמץ אותם בחייך. וכך גם בעניין הבחור, את יכולה, בזכות כלי הדמיון, להתחיל לתאר לעצמך בנקודות את ה1/2 השני שאליו את מייחלת ואולי אפילו לכתוב את הנקודות כדי שבבוא העת תהיי ממוקדת בבחירת בן זוגך.

הצפייה עצמה. ברור שכדאי להפחית אותה כמה שיותר אך כדאי לא לחיות באשליות ובפנטזיות שבין רגע אהפוך ממכורה לגמולה ולכן כדאי להעמיד לעצמך כללים שאותם את לא עוברת ועם הזמן את יכולה להעלות את הדרישות שלך מעצמך ולא לראות בכלל או לראות מעט מאוד. למשל, לקבוע שעות מסוימות, רק מס´ פרקים מסוים ושוב, אם תראי שאת יכולה תורידי את המינון. כמו כן, כדי לא להישאב לעולם הזה של הפנטזיות והסרטים, חשוב להוסיף עיסוק רוחני שאת נמשכת אליו. העיסוק יכול להיות לימוד תורה קבוע בתחום שמעניין אותך, תחביב שאת אוהבת, התנדבות קבועה או כל דבר אחר שימשוך אותך מהעולם הסרטים.
את אמנם כותבת שאת לא רוצה לברוח מלראות את הסדרה כי ההתמכרות תקרה גם בסדרות אחרות לכן לפני שאת עוברת לסדרה חדשה תבדקי את היתרונות והחסרונות שיצאו מצפייה בסדרה חדשה. אם הבדיקה תעלה רוב יתרונות כדאי עדיין להעמיד לעצמך מינון מסוים כמו שציינתי בפסקה הקודמת: להגביל את זמן הצפייה ואת כמות הצפייה.

דבר אחרון, הצפייה בסרטי פנטזיה מגבילה את הדמיון ובהם רוב הסיפור מופיע לך על המסך ואת לא מדמיינת לגמרי את העלילה. לעומת זאת, בספרים הדמיון כולו נתון לך, ואת מדמיינת כפי שאת רוצה את העלילה. לכן כדאי ושווה יותר "לפנטז" דרך ספרים שבהם את מדמיינת את העלילה. אם יש לך פייסבוק, יש בפייסבוק קבוצה רצינית לדתיים בגיל נוער ומעלה שאוהבים פנטזיה הנקראת "גיקדוס" ובה מדברים על הנושאים הקשורים בין פנטזיה-רומן לדת ושם תוכלי לשמוע דעות בנושא ולהיוודע לכך שאינך לבד בעניין הזה.

מי ייתן ותשמשי בכוח הדמיון בפן החיובי שלו ותעופי בעזרתו מעלה מעלה בכל התחומים.

מוזמנת לשאול עוד במייל שלי או באתר.


כל טוב,
רינת rinathaber@gmail.com.
התשובה התקבלה מחברים מקשיבים בתאריך כ"ט ניסן ה´תשע"זהדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
טרם התקבלו תגובות
 
חפש