איך משמרים את הכמיהה לקודש?
השאלה
בסיעתא דשמיא
איך משמרים את הכמיהה לקודש?
תמיד יש רגעים כאלה שפתאום יש מלא רצונות טובים,להשתפר ולהתקדם וזה נעלם לאחר זמן קצר..
איך שומרים?
תודה רבה!
התשובה
שלום לך!

מתוך השאלה שלך ניכר כמה רצון יש לך לשמר אצלך את הקודש, לחיות חיי קדושה התעלות ורצון, להשתפר ולהתקדם בקדושה ובתורה, וזה כבר יתרון אצלך בפרט בדור שמוצף בשטויות והבלים.

ובכן, בחיים שלנו יש עליות וירידות, לא כל הזמנים שווים יש זמנים שאנחנו מרגישים התעלות ויש זמנים שמרגישים אכזבה, ירידה.

באותם זמנים שמרגישים התעלות, צריך לחשוב איך מורידים את אותם מחשבות, את אותם רצונות, לחיי המעשה איך אני מתרגם את הקדושה לחיי היומיום, איך אני נהיה יותר טוב, יותר מוסרי, יותר ערכי, בשביל זה צריך גם ללמוד על עבודת המידות, שעבודת המידות היא מחוברת לחיים.

וגם ללמוד בהתמדה, כל יום קצת, כמו שאדם כל הזמן מחתה את הגחלים אז הוא גורם לכך שיישאר בהם אש, כך ההתמדה, היא גורמת לכך שהאש שהייתה לנו, תישאר גם ביום יום.

יש זמנים ביום שאנחנו עומדים מול ה´ יתברך, בתפילות למשל, לקחת את ההזדמנות הזאת להתבונן ולבטא את הקדושה ואת הרצונות שלי מול ה´ יתברך, וכך זה ישפיע עליו גם בחיי היומיום.

בכל דרכיך - דעהו
צריך למצוא את ה´ לא רק בחוויית ההתרגשות שלנו, גם בכל דבר ודבר שאני עושה צריך למצוא את הקב"ה, על ידי זה שאני מרגיש את הטוב, את האור שבכל דבר, וכך ימשיך את הקדושה בכל דבר ודבר.

אז אני מסכם: דברנו על זה שבאותם זמנים של התעלות לתרגם את ההרגשות לחיי המעשה, עבודת המידות, התמדה, זמני תפילה, למצוא את ה´ בכל דבר ע"י מציאת האור והטוב בכל דבר.

בברכה חן
<BR>chencorcos@gmail.com לתגובה .
התשובה התקבלה מחברים מקשיבים בתאריך כ"ט ניסן ה´תשע"זהדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
טרם התקבלו תגובות
 
חפש