מפגש בקניון בנים ובנות

ברצוני לדעת אם יש בעייה כלשהי במפגש עם חברים בקניון ובמפגש ישתתפו בנות מסורתיות-דתיות?

(אין בין מישהו מהבנים למישהי מהבנות חברות רומנטית או משו בסגנון...)

תודה ולילה טוב

תוכן התשובה:

שלום דניאל!

מה שלומך יקירי?

ברצוני להתייחס למרכיבים שדרכם נבין את הנושא יותר לעומק.

המקום:

הקניון, הקניון הוא מקום שבאים בו לבלות, ובשביל לבלות ישנן בחורות שלא יוותרו על השקעה בהופעה שלהן, כולל בגדים קצרים וצרים, איפור מושך, ולא רק הבנות של השבט מגיעות אלא הרבה נוער שבאים לשם באים ש"לא בקדושה".

הגיל:

אתה בן 13 בגיל ההתבגרות גיל שבו אתה מתחיל להפוך מילד לנער, אתה בוגר ועם זה בא החשק והמשיכה למין השני, זה לגמרי נורמלי וטבעי, רק שהאופן הרצוי להשתמש בכוח הזה הוא בגיל הנישואין. ובינתיים משתמשים בו לאהבת החיים ליצירה ועשייה חיובית.

וגם הבנות בגיל ההתבגרות, הן מתחילות להתפתח גם גופנית וגם באות מטופחות ומשקיעות בעצמן, בפרט שהן מגדירות את עצמן דתיות מסורתיות, בלי מחויבות להלכה ולקוד הלבוש הצנוע.

המפגש:

מה עושים במפגש? משחקים יחד באוליג, אוכלים ביחד פרוזן-יוגורט, או פיצה וכו', בטח יהיו גם צחוקים וקלות ראש.

אחרי המפגש:

לכל מפגש יש גם אחרי המפגש, הבנים מלווים את הבנות בלילה וזה יוצר גם בעיה של ייחוד וגם בעיה של צניעות, ובין אם תרצה או לא, יהיה בין הבנים לבנות מתח מיני, שהוא טבעי לגיל, אך הוא לא חיובי בשלב זה.

מה נשאר מהמפגש:

בטח לא תצא עם סיפוק של יראת שמים, חכמה, מסר, עומק, חסד, עשייה, הרי זה לא פעולה בערב שבת. אז עם מה תצא מהערב? עם תחושה של ריקניות מערבית.

אני מבין שאם לא תלך, אז אולי תרגיש לא "אין", וזה מובן, כי קשה להיות צודק בדור הזה, כי חייב ללכת עם כולם ולא להיות אדם עם עקרונות, אבל אם תדבר עם החברים והחברות ותעלה בפניהם את הנושא והבעיות שבו אז אני מאמין שיקשיבו לך, במקום זה תחשבו על לעשות משהו משמעותי, כמו לעשות חסד עם חולים או זקנים או נזקקים, לשמח ילדים בבתי חולים, יש המון מה לעשות ויש לכם הרבה כוחות!

למשל אני וכמה חברים נפגשנו בבית חולים ושמחנו אותם שמה עם גיטרות וחליליות וזה עשה כל כך טוב לחולים.

תשבו ותציעו רעיונות כי לא חסר.

בהצלחה רבה! מאמין בך ובחברים שלך!

בברכה חן

chencorcos@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
ב בתמוז התשעז
,
26 ביוני, 2017




הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 




חפש