מנסה להיות שמחה ואופטימית. איך אפשר להיות בשמחה תמיד?

לפני כמה זמן החלטתי לנסות להיות יותר שמחה ואופטימית ובאמת שניסיתי אבל עדיין אני המון פעמים נכנסת לדיכי ונאחס מדברים שטותיים ועדיין אני עצובה לפעמים... איך אני יכולה להיות בשמחה תמיד? איך אפשר תמיד לראות את חצי הכוס המלאה? ואם אני נופלת אז בכלל שווה לנסות?

תוכן התשובה:

שלום יקרה!

קודם כל, אני מחזקת את ההחלטה שלך להיות יותר שמחה ואופטימית. ובכלל, על הרצון שלך להתקדם ולהשתפר!

אני מחלקת את התשובה שלך למספר חלקים:

"לפני כמה זמן החלטתי להיות יותר שמחה ואופטימית". בואי נקח את ההחלטה הזו שלך כהזדמנות לברר את הדברים לעומק.

- מה זה אומר "להיות שמחה"? "שמחה" עפ"י .... היא.... (להשלים)

- בררי עם עצמך, מה גורם לך להיות שמחה? מהפרטים הפשוטים ביותר עד לאלה העמוקים. מאכל, שיר,מקום , אנשים שגורמים לך שמחה. וגם חוויות, מצבים, מקומות . מודעות היא הצעד הראשון לעבודה, שימי לב במהלך היומיום שלך- מתי את שמחה? וגם, תחשבי על סיטואציות בחיים שלך שהרגשת שמחה במיוחד. מה קרה שם?

"המון פעמים נכנסת לדיכי ונאחס"

קודם כל, חשוב להבין, האם שמחה פירושה לא "להיות עצובה"? שמחה היא תודעה נפשית פנימית, בסיס. אסביר דרך דוגמא- אדם בעל חסד הוא אדם שערך החסד מניע אותו בחיים . הגיע קבצן וביקש שקל,ואותו האיש לא נתן לא- האם זה אומר עליו שהוא כבר אינו איש חסד? כמובן שלא. הפרטים אמנם משקפים את הרעיון, אך הרעיון לא תמיד מתבטא בפרטים הקטנים.

זאת אומרת, אם אני רוצה להיות אדם "שמח" – זהו הערך שצריך להניע אותי בחיים. אדם שמח הוא אחד כזה שיודע להיות בצער. התנועה הכללית היא של שמחה, אך החיים מורכבים מעליות וירידות ומצבי רוח משתנים,

"אם אני נופלת אז שווה בכלל לנסות?"

יצר הרע יודע בדיוק באיזה מקומות לגעת כדי למנוע מאיתנו להתקדם. וכשאני אומרת "יצר הרע" כוונתי היא לאותם הקולות האלה בראש שגורמים לנו להתמקד בנפילות מנסים להסיט אותנו מהטוב שאנו רוצים להגיע אליו. ה"נפילות" הן מצב טבעי! כמו שאומר הרב קוק "העליות והירידות הן תדיריות, במצב האדם היחיד ובמצב העולם בכללו"ואמונתנו היא שיחד עם הנפילות מגיעות ויגיעו עליות רבות. נסי למקד את המבט בעליות שלך, בהצלחות.

"אני מצליחה כל כך הרבה, לא שווה להפסיק לנסות".

ר' נחמן אמר "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד". שמחה תמידית היא שמחה שאינה תלויה בדבר. אני שמח לא בגלל ש... אלא – אני פשוט שמח. איך עושים את זה? לכתוב/ לחשוב בסוף היום - מה היה לי טוב היום? יכולה להיות משהו שהתחדש לי/אדם שפגשתי/ משהו שעשיתי/ משהו שגיליתי על עצמי.

שתזכי להרבה טוב ושמחה בחייך! בהצלחה רבה!

לשאלות נוספות אני כאן!

שחף

levhar21@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
ו בתמוז התשעז
,
30 ביוני, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש