רוצה להיות צנועה יותר בלבוש אך חוששת שיגידו שאני "משחקת" אותה דתיה

היי.

לפני כמה זמן הייתי ממש ״מדורדרת״, נגיד ככה, וזה השפיע גם על הלבוש שלי וההתנהגות שלי. עברתי שינוי גדול אחרי קשיים שעברתי. התחזקתי מאוד והחלטתי שכבר לא בא לי ללבוש בגדים קצרים כי זה ממש מגעיל אותי!

אני רוצה ללבוש חצאיות וזה אבל רוב האנשים מכירים אותי כמישהי אחרת. ואני לא יודעת איך להתחיל, כי אז גם יתחילו הריכולים, כמו למשל מה היא משחקת אותה דתייה אחרי כל מה שהיא עשתה וכו'.

תודה!

תוכן התשובה:

שלום יקרה.

שמחתי לקרוא את השאלה שלך. את משתפת בתהליך פנימי שעברת, תהליך שבו התחזקת ומצאת בעצמך כוחות והסתכלות חדשה על עצמך ועל החיים שלך. בעולם שהרבה פעמים מדגיש את החיצוניות וההחצנה העצמית שלרוב חלולה וריקה מבפנים, זה מרשים שבחורה מחליטה לחיות את חייה עם תוכן ובירור מבפנים. זה שינוי פנימי מיוחד וחשוב שאני מאמינה שעוד יתפתח ויהיה גדול ועמוק יותר ויותר. עכשיו, השינוי הפנימי שלך רוצה להתבטא גם כלפי חוץ וזה כל כך אמתי. את רוצה לגלות את האמונה והצניעות שבך גם בלבוש - מחזקת אותך על הצעד הנכון והיפה הזה!

אבל איך עושים את זה?

את כותבת שאת מפחדת מהריכולים של החברה. את מפחדת שהחברה תחשוב שאת מתנהגת בצביעות ותזכור לך את ההתנהגות שלך בעבר. את צודקת. אולי החברה באמת תחשוב עליך את כל המחשבות הלא נעימות האלה אבל- האם את בטוחה שיסתכלו עליך ככה? אולי יהיו גם כאלה שיגלו הערכה על השינוי שלך? אני מעלה את השאלות האלה כי לפעמים אנחנו יוצרים לעצמנו מציאות שאנחנו כבר כל כך בטוחים בה ואנחנו לא מסוגלים לחשוב על אפשרות אחרת- נעימה יותר והרבה פחות מלחיצה.

אבל בואי ניקח את האפשרות הכי מאיימת כמו שאת מתארת. באפשרות הזאת כל החברה מסתכלת עליך בחוסר אמון כלפיך וכלפי השינוי שעברת. זו אפשרות לא נעימה בכלל והיא כנראה תדרוש ממך לגלות בעצמך עוד כוחות וגבורה. אבל אני מאמינה שבסופה, האמונות שלך יתחזקו ויהיו עוד יותר מבוררות. את יודעת איך שריר רפוי מתחזק? מפעילים עליו קצת לחץ שמאלץ אותו לפעול ולהתפתח. בואי נדמיין שהלחץ הזה הוא בעצם הלחץ החברתי שמרכל ומדבר עליך (ושוב, חשוב לי להזכיר שאנחנו לא בטוחות שבאמת כך יהיה), הדיבורים האלו מחייבים אותך לברר יותר את האמונות שלך, את הצניעות שבנית בתוכך: מה זו בכלל צניעות? מה אני מבטאת בלבוש שלי? איך אני רוצה להיראות בחברה? מה המקום של הגוף והחיצוניות בעבודת ה'? ועוד שאלות בכיוונים הללו.

את מבררת את האמת שלך וכך נהיית בחורה גדולה יותר ומאמינה יותר. האמת, שאת כבר עושה את זה בדיוק עכשיו. אם נסתכל על זה ככה אז האתגר הזה מול החברה יכול להיות בשבילך הזדמנות לגדול ולברר את האמת שלך! כמובן, אנחנו מתפללות "אל תעמידני לא לידי ניסיון ולא לידי בזיון". אנחנו מתפללות שהשינוי שתעשי יעבור בצורה חלקה ונעימה, אבל חשוב להגיד שגם אם לא- יהיה לך רווח.

"על אנשים וחמורים מצחיקים..."

אחרי שהבנו שהאתגר בשינוי מול החברה יכול להביא לבירור אישי ומעמיק של האמת, אני רוצה שנלמד ביחד משהו קטן על החברה. החברה לפעמים יכולה להיות מפחידה ולוחצת, אבל בסופו של דבר היא מורכבת מאנשים שמופתעים ומתקשים לקבל שינויים אבל גם בסופו של דבר מתרגלים..

פעם שמעתי סיפור מיוחד שאני רוצה לשתף אותו אתך..

את בטח יודעת שר' עקיבא היה חוזר בתשובה. בגיל ארבעים (!) הוא החליט לעזוב את העבודה שלו כרעה צאן והתחיל בשינוי שבסופו הביא אותו להיות תלמיד חכם. ר' עקיבא התחתן עם רחל שמאוד האמינה בו ותמכה בו בשינוי הזה אבל הוא היה צריך להתחיל הכל מאפס ולשבת עם ילדים בתלמוד תורה כדי ללמוד את התורה ממש מההתחלה. לאחר חתונתם, ר' עקיבא פנה לרחל אשתו בעצב ואמר לה: כיצד אלך ללמוד תורה עם כל הילדים? הרי כולם ילעגו לי שאני אדם מבוגר ולא יודע אפילו לקרוא ולכתוב?!

בתשובה, ביקשה ממנו רחל שיביא לה חמור נכה שהחוליות בגבו פצועות ויצרו על גופו שקעים. את השקעים האלה, היא מלאה בעפר וטמנה בהם זרעים. לאחר זמן לא רב, צמחה גינה קטנה על גבו של החמור. ר' עקיבא ואשתו הוציאו את החמור לשוק וגרמו לצחוק גדול אצל הקונים: "חמור וגינה על גבו!!". זאת הייתה ממש אטרקציה בשוק. גם ביום שני, כל העוברים צחקו על החמור עם הגינה אבל ביום השלישי- איש כבר לא צחק. האנשים התבוננו בחמור ואמרו שכנראה פשוט זה מנהגו של אותו חמור.

אז- אמרה רחל הצדיקה לר' עקיבא – ביום הראשון יצחקו עליך ואולי אפילו יפגעו בך, ביום השני גם כן אבל ביום השלישי התגובה תהיה כבר שונה!

ומה אנחנו יכולות לקחת מהסיפור הזה? משאירה לך את התובנות

מאחלת לך הרבה הצלחה!

מאמינה וסומכת עליך בשינוי שתעשי ובשאר השינויים והאתגרים בהמשך חייך.

הרבה טוב וכאן להמשך בירור ושאלות..

הילה

Hilabensh92@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
ט בתמוז התשעז
,
03 ביולי, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש