מה הבעיה להסתכל בתמונות של בנות יפות?

שלום רב. ראשית כל יישר כוח עצום לכם על כל הפרוייקט המדהים הזה!

קראתי כבר במאגר השו"ת מה הטעם(חוץ מזה שה' ציווה)שאסור להוציא זרע לבטלה,אולם,מה הבעיה להסתכל בתמונות של בנות יפות ואולי 'קצת' לא צנועות,דבר שלא גורם להוצאת זרע לבטלה?מה טעם האיסור?הרי זה לא גורם להוצאת זרע לבטלה!זו שאילה לא כל כך נעימה,אבל זה מציק לי והרגשתי שאני חייב לשאול

תוכן התשובה:

שלום רב יקירי!

סליחה על העיכוב בתשובה ותודה על הפרגון

טוב ששאלת ואפילו מצוין ששאלת!

יכול להיות שזה לא יגרום להוצאת זרע לבטלה, אבל ההסתכלות על תמונות של בנות להיהנות מיופיין וגם הקצת לא צנועות, זה יביא את האדם להסתכל בתמונות שהן לא "קצת לא צנועות" אלא "הרבה לא צנועות", ותמונות יהפכו לסרטים וסרטים לסרטונים ואתרי זימה ושום דבר לא יספק אותו באמת. וזה מדרון חלקלק, והיצר הרע עובד שעות נוספות.

אבל אם נעמיק יותר מזה, נגיד שמה שאמרתי, אולי אפשר להתווכח עליו למרות שהוא נכון, או שהוא נתון לביקורת, או שאין לך יצר הרע, אתה כבר גמרת עליו מזמן, אוסיף ממד נוסף, מה שאדם רואה, שהוא רוצה לראות, לא בטעות, אלא בכוונה כדי לראות, זה כמו שאדם קונה אותו מסכים אתו, בונה לו משהו בנפש, העין זה המעיין של הנפש, מה אני מכניס לנפש, מה המבט שלי על החיים, האם אני מביט בחיצוניות, האם מה שמושך אותי הוא היופי החיצוני, יש פסוק במשלי שאומר "נזם זהב- באף חזיר אישה יפה - וסרת טעם" כלומר אישה יכולה להיות מאד יפה אבל מה העיקר ? זה המידות והאישיות שלה, אם המידות מקולקלות זה לא שווה כלום, כל היופי לא שווה כלום, היופי הטוב הוא בא על בסיס הצניעות והענווה, ככל שאני מכסה את גופי מצניע אותו כך אני מתרכז באופי הפנימי שלי ולא עסוק בחיצוניות שלי, וגם אם אני מתעסק בחיצוניות של אנשים או נשים אחרים אז אני בונה בנפש שלי ראיה חיצונית שהיא לא אמתית, היא שטחית ורדודה.

אני ארחיב קצת על רוח הדברים שנובעים המשאלה, העולם המערבי מנסה להחדיר בנו שככל שאתה חיצוני יותר אתה שווה יותר, הכול נראה מבחוץ נוצץ וזוהר, הכול מחוטב יפה וככל שאתה מראה את הגוף אתה יפה יותר וכלומר אתה שווה יותר , ויותר יעריכו אותך כי אתה נראה טוב, אסור לך אפילו להזדקן כי אז כבר אתה "פג תוקף", אז אתה מותח את הפנים מכל הצדדים, שח"ו לא "יזרקו אותך לפח", ומה מבפנים? אין כלום, ריקנות, שמוביל לבדידות חרדות ודיכאון, במקרה הטוב, ולא צריך להכביד בדוגמאות מה קורה היום לכוכבים שחיים ככה, מבחוץ אתה חושב שהכול טוב, אבל מבפנים הכול רקוב, כמו שאמר דודו טופז, יש לי הכול אבל באמת אין לי כלום, בכול מגיע מהסתכלות חיצונית על החיים ועל העולם, העונג הוא מבפנים, ולא מבחוץ, הוא מהתוכן שאתה מחדיר לחיים ולא על "איך אתה/את ניראה/ית ".

אני מדגיש, חשוב להיראות מטופח ויפה, אך צנוע, ולא מבליט, מי שמבליט, אז אין בפנים הרבה, כי אם היה, הוא לא היה מבליט, העיקר פה זה ה"תוך", "התוכן".

נחזור לשאלה, למה לא לראות תמונות לא צנועות? א. היצר עובד שעות נוספות ועלול לדרדר אותנו מתמונה שקצת לא צנועה לתמונה שהרבה לא צנועה, ואז לסרטים ואתרי זימה וכו'. ב. מה שאתה רואה בכוונה תחילה, זה בונה בך משהו בנפש ומקנה לך מבט על החיים, השאלה היא אם אני מביט בצורה חיצונית על העולם ומה שחשוב לי זה החיצוניות, מה שעולם המערבי מנסה לחנך, או שאתה מביט על על העולם בצורה פנימית, שהעיקר זה התוכן, הצניעות והענווה, ולא איך אני נראה נוצץ.

אני יודע שאתה לא הולך להתנהג כמו כוכב הוליווד, אך הראייה המערבית היא משפיעה עלינו דרך התמונות של הבנות ה"קצת" לא צנועות, שמה שמעניין את מי שרואה זה הגוף שלה ואיך היא נראית, וזה מרחיק מהאמת ומיראת שמים ומהקב"ה.

ראיתי לנכון להרחיב במעט (מקווה שלא הייתי חריף מדי) כי זה בנפשינו הדבר, בפרט בדור הזה, שהבלבול בו הוא רב.

ושוב מצוין ששאלת כך יודעים וכך מתקדמים!

בברכה חן

chencorcos@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
יט בתמוז התשעז
,
13 ביולי, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש