כשרות בבית חילוני

שלום, האם ניתן להכשיר כלים לפני ההכנה בהם? ארחיב קצת יותר.. בן זוגי מזה כ5 שנים מעולם לא אכל אצלי(הוא מסורתי ואני חילונית) כי איננו מפרידים את הכלים. בעבר ניסינו להביא כלים שיהיו רק לו אך הוריי בלי כוונה כמובן מתבלבלים ומשתמשים בהם. טוענים שלא מצליחים ולא יצליחו להתרגל להפרדה של כלים. אני ובן זוגי גרים יחד כבר שנה, מסתדרים טוב ושומרים כשרות בבית, אך לאחרונה צפו חששות.. אינני רוצה שילדיי לא יוכלו לאכול אצל סבם וסבתם. האם ניתן לעשות משהו בנידון?

תודה רבה.

תוכן התשובה:

שלום רב

לצערי אין פתרון מהותי לבעיה הזו. בסופו של דבר, אי אפשר לנהל במקביל מטבח כשר ומטבח לא כשר.

ביחס לטענה של ההורים שהם לא יצליחו להתרגל - כאן צריך להבין שאם באופן בסיסי המטבח הוא נפרד ומשתדלים לשמור על זה שהוא יהיה נפרד, אז גם אם ישנן תקלות, אפשר להתמודד איתן ובסופו של דבר אפשר לאכול במטבח הזה. לעומת זאת, אם המטבח הוא לא נפרד, אז אין אפשרות לאכול בו.

אני חושב שכדאי להסביר להורייך את המשמעות של אוכל כשר - אופן ודרך אכילה שיהודים נהגו כך לאורך אלפי שנים, ויש בזה כבוד גדול למסורת הלאומית שלנו. כמובן, יש משמעות רבה לשמירת כשרות מעבר לעצם המסורת. אפשר לראות כאן, למשל http://ravsherki.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1563:15631563-1563&catid=19&Itemid=100513

ברכה והצלחה

טוביה

tsbias1@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
ח באב התשעז
,
31 ביולי, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש