צניעות

שלום !

ב״נ התחזקתי בצניעות ורציתי לדעת יותר על הצניעות ,למה זה כל-כך חשוב כיסוי המרפק וברך,ואיך אני יכולה לשמר את הצניעות ולא ח״ו ליפול בזה ולחזור לדרך הקודמת.

תודה רבה!

תוכן התשובה:

הדס יקרה,

איזה כיף לך שעכשיו זה המקום שלך בחיים. שזו העבודה הרוחנית שאת עושה ושלאט לאט את גדלה מתוך התהליך הזה.

כמה דברים ממני אליך:

1. הצניעות היא לא אוסף של הלכות, היא דרך חיים. היא מובילה אותנו לחיות מתוך מקום פנימי ולא מתוך מה חושבים עלי בגלל איך שאני נראית וכמה הגוף שלי מייצג את מי שאני כי אין לי מה להראות מבפנים.

אנחנו חיים בתרבות שמה שחשוב בה זה איך שאנחנו נראים. כמו במכירות גם אצל אנשים, התדמית היא העיקר, העולם הפנימי שווה משהו רק אם הוא מוחצן, רק אם אחרים רואים אותו, אחרת, בשביל מה הוא קיים? עושים רק מה שיעצב לנו תדמית שווה.

והצניעות בונה עולם אחר לגמרי. עולם של חיבור לעצמך ולטוב שבך בלי לחכות לאישורים חיצוניים. עולם שבו את אוהבת את עצמך ויודעת שאת יפה ושמחה בזה ולא מחכה שיסתכלו עליך בשביל לאשר את זה ורק על בסיס האישורים האלה את חיה.

עולם שבו את יודעת שאת בת שלך מלך, אמתית. ואת יודעת שלאלוקים חשוב שאשה תשמח בעצמה, בגוף שלה, תראה טוב ותשקיע בזה, בדרך נכונה ומדוייקת, שקוראים לה צניעות, שלא סותרת את היופי מצד אחד אבל לא גורמת לו להגיע למקומות הלא נכונים.

ואלוקים שברא אותנו יודע מה בדיוק צריך לכסות ומה השיעור הנכון בכיסוי, וקבלנו מרבותינו הלכות מפורטות בנושא שעברו בדורות והנשים והבנות בעם ישראל הקפידו עליהם במסירות. ויש לנו מודל ברור איך נראית בת של מלך, איך נראית נסיכה אמתית.

2. איך לשמר את הטוב הזה שאת עובדת עליו עכשיו?

א. אנחנו חייבים לצאת מתוך התפיסה המוטעית שהעולם מנסה להכניס לנו לראש: צניעות זה שם נרדף למשהו מיושן, אנכרוניסטי, פונדמנטליסטי, חונק, מגביל ומכוער. אי אפשר להיות יפה אם את גם לבושה בצניעות. זה פשוט לא זה.

אז דבר ראשון, להתלבש צנוע ויפה. זה לגמרי אפשרי וחשוב מאוד שתתלבשי לפי ההלכה ויחד עם זה שתאהבי את הבגדים שלך ותראי טוב.

תשקיעי גם בבגדי שבת יפים, בתסרוקות שמחמיאות לך, בסרטים לשיער ובתכשיטים.

ב. ללמוד על הצניעות ומתוכה לחיות את החיים מתוך מקום פנימי בנפש. מה זה אומר? לבנות לעצמנו הבנה מה חשוב בחיים, בשביל מה הגענו לעולם ולשים שם את הלב שלנו, את הרצון ואת המעשים.

אם את רוצה דוגמאות לספרים בנושא, בשמחה.

מקוה שקצת עזרתי,

אם לא מוזמנת לשאול שוב,

מחזקת אותך יקרה,

אשרייך ואין כמוך,

נועה, חברים מקשיבים

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
כח בתשרי התשעח
,
18 באוקטובר, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש