צניעות

שלום הרבנים שאלתי כבר שאלה זו אבל לא קיבלתי תשובה

יש לי בת זוג שאני מאוד מאוד אוהב הבעיה שאני נופל באינטרנט המון וזה ממש עצוב לי וכואב אני רוצה ומנסה להפסיק אבל אני לא מצליח היא לא יודעת מעזה כמובן אבל זה פוגע בה וזה הכי קשה לי

כמובן שזה גם פוגע בי המון כי זה מוציא אותי מלימוד של הישיבה מה עושים ממש אשמח לעזרה ועצה בנושא

תוכן התשובה:

שלום רב!

כמו כל מערכת יכול להיות שהיה טעות שלא ענו לך ועל כך מבקשים את סליחתך !

אני מאד שמח ששאלת ופתחת את אשר על לבך, ולא השארת את זה בפנים, ועצם זה שאתה שואל זה מראה שאתה לא באמת רוצה להיות שם, וזה בעצם אומר שזה לא ה"אני" שלך, אז מאיפה זה נובע כל הנפילות האלה?

זה נובע מזה שיש לך הרבה כוחות, ולא תמיד הם מנוצלים, כוחות עשייה כוחות יצירה, כוחות של המון טוב שיש בך, ואתה לא תמיד מאמין בהם, או לא מגשים אותם, אז הם מופנים לעשייה שלילית, חיפוש אחר העונג הרדוד, הזול, המוחפץ, הקוסמטי, הרי ברור כשמש שאתה רוצה בזוגיות בריאה ולא בנפילה אחרי התאוות, ברור שאתה רוצה בזוגיות בריאה ולא בבהמיות גסה ובוטה של אנשים שמפקירים את עצמם ולא מכבדים לא את עצמם ולא את זולתם, אלא מה, יש בהם איזה משיכה רגעית, כמו "נזיד עדשים" שנמכרת בזוגיות.

אני מאמין שאתה רוצה לצאת מזה ואני בטוח שגם אתה מאמין, וכדי להמשיך להאמין צריך חלופה ראויה, להתנתק מהרע ולהוסיף תוכן, תוכן ערכי וראוי, סור מרע ועשה טוב, ובהתחלה זה יהיה קשה, כמו שהתרופה מרה אבל היא מרפאה כך גם כאן, והתנאי הוא לקחת את הדבר ברצינות.

א. לא להתייאש, אפילו אם נפלת זה רק אומר שצריך לקום ולא לדוש ולהתעמק בייסורים על עצמי איך נפלתי, זה תשאיר ליום כיפור.

ב. כל יום תמצא בך נקודות טובות, דברים טובים על עצמך, תרשום אותם בפתקים.

ג. בעת ניסיון תוציא את הפתקים ותקראי לעצמך.

ד. תרגיל נוסף בעת ניסיון: תדמיין ותרשום לעצמך את ההורים שלך או הרב שלך או חבר או דמות שאתה מעריך ולוקח ממנו דוגמה לחיים ותחשוב שהוא מדבר אתך ומסתכל עליך.

ה. שים חסימה באינטרנט ויותר טוב שתעשה לעצמך הפסקה ארוכה מהמחשב בכלל צא מהמסך ותחייה את הטבע את האוויר הצח.

ו. אתה בישיבה, תתרכז ותבנה את עצמך בלימוד תורה שהיא החלופה הכי ראויה ותוכן ממלא לנשמה ולנפש, הרבה תנ"ך משנה גמרא רמב"ם הלכה מוסר אמונה אגדה חסידות גדולי ישראל ועוד.

ז. תמצא את הכשרונות שלך את היצירה שלך, למשל, נגינה שירה ספרות ספורט אומנות וכ'ו

ח. ספרים שמדברים בעניין: היצר הלב והאדם, יוצר אור, והייתם קדושים.

אהבה

את הזוגיות בינך ולבין החברה, אם זה נמשך לבניית בית עתידי זה מבורך ולא סתם חברות כדי להתקשקש, וזה אתה צריך לבחון בינך לבין עצמך, ואם כן זה מבורך ותמשיך לבנות במקביל לתכנית שדיברתי עליך מקודם, ולהפך, זוגיות בריאה היא התשובה הנצחת לכול הרפש המסריח שברשת ולכל החולי נפש שמראים צורת זוגיות חולה.

אני בטוח שתצליח!

בברכה חן

chencorcos@gmail.com ,ליצירת קשר

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
יט בחשון התשעח
,
08 בנובמבר, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש