קשיים עם החברות בפנימיה

שלום וברכה!

איך להתמודד עם כל החדר שלי בפנמייה בכלל לא בסיגנון שלי: הדיבור פתוח לגמרי, מקללות ללא שימת לב זה הדיבור שלהן, רואות תוכניות וסרטים לא צנועים וכו'.... אמרתי להן כמה פעמים ,הן קיבלו אבל זוהי הדרך בה הן מתנהלות וקשה להן לשנות ולהתחשב.

האם יש לכם רעיון האנשים המדהימים העובדים באתר המעולה הזה?

תודה רבה

תוכן התשובה:

שלום לך :)

אתחיל מהסוף- תודה רבה על המחמאות! נשמע שאת נעזרת באתר שלנו ולשם כך הוא נועד אז טוב לדעת!

ותודה גם על פנייתך, מקווה שאוכל לסייע לך בהתאם :)

טיפים לשיחה מוצלחת

בתיאור שלך כתבת שאת ניסית לדבר איתן. חשוב לציין ששיח היא דרך טובה מאוד לפתור דברים! וטוב שניסית לפתוח את הדברים מולן. יחד עם זאת, יש מספר דברים שהייתי ממליצה לשים לב אליהן כשמעוררים שיח כזה-

1. לדבר בזמן מוסדר ולא בהערת אגב. אפשר לבקש מהן מראש לקבוע זמן שיושבים לשיחה בקרוב ואז הדברים נאמרים ביישוב הדעת וביותר רוגע.

2. לדבר בשפה מכבדת ולא מאשימה, מתוך שיתוף. לדוגמא: במקום לומר "אתן כל הזמן מקללות וזה לא בסדר"- אפשר לומר להן "קשה לי כשמדברים בשפה מסוימת לידי ויעזור לי אם תשתדלו בשבילי".

3. להשאיר זמן לשמוע גם מהן איך הן רואות את הדברים.

ההמלצות האלו עשויות לסייע ליצור שיח משמעותי שיוביל לתוצאות טובות. יתכן שכבר עשית את כל הדברים האלו, אך אם לא, כדאי אולי לנסות.

במהלך חיינו אנחנו נפגשים עם לא מעט אנשים שאינם דומים לנו בדרך התנהלות, באופי, באורח החיים ועוד.. לפעמים השוני בינינו דווקא נעים לנו ומגוון את הסביבה שלנו אך לעיתים זה עלול להביא לקושי וחיכוך. חשוב לדעת שזה נורמלי ואני מניחה שהרבה אנשים יוכלו לזהות סיטואציה דומה בחייהם.

מה הלאה?

כפתרון נוסף הייתי מציעה כמובן לשתף אדם מבוגר. את יכולה לבחור דמות מחייך שאת מרגישה שתוכל להיות לך אוזן קשבת וגם מקור לעצות טובות. זה יכול להיות הורה, מורה, יועצת, מדריכה בפנימייה ועוד. ניתן לשתף את האדם שבחרת בקשיים שאת מתארת ולנסות לחשוב יחד מה אפשר לעשות הלאה. אם מדובר בדמות מהמוסד החינוכי בו את לומדת, יש לכך עוד יתרון מכיוון שהם בטח יוכלו לפרוש בפנייך את האפשרויות שיש בידיהם לעזור לך מטעם המקום.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה! כמובן שבמידה ותרצי לשאול עוד על הנושא את מוזמנת לכתוב לי למייל.

משאת

masethm@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
כה בחשון התשעח
,
14 בנובמבר, 2017
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש