קשרים בין חברות

שלום, רציתי לשאול על סוגי קשרים עם אנשים, קשרים לא בריאים. שמעתי שיש גם קשר לא בריא בקטע של מגע, לא דווקא בין בנים לבנות יכול להיות גם בין בנות לבנות.. אני לא מדברת על לסביות וכאלה אלה משהו שהוא כמו תלות..

מקווה שהבנתם על מה אני מדברת..

תודה רבה:)

תוכן התשובה:

שלום יקרה,

שאלה טובה שאלת.

בנוגע לעניין המגע- למעשה, צריך להבין כי המשיכה המינית של האדם אצל רוב האנשים היא לא בינארית- או משיכה לנשים או משיכה לגברים, אלא אנחנו נעים על איזשהו רצף מסוים ויכולים להיות יותר לכיוון נטיה למין השני.

במצב בו גיל ההתבגרות מתחיל בגיל צעיר מאד, וגיל הנישואים הולך ומתאחר- אותו כוח חיים שרוצה לצאת אל הפועל בקשר בין איש לאישה יכול לצאת לפעמים בצורה לא נכונה. כך יכול להופיע קשר נפשי לא בריא שמלווה במגע. אני אחזור ואומר שכמו שציינת בשאלה, לא מדובר בלסביות, אלא מדובר בבנות שמסוגלות להימשך לגברים .

בכל הקשור לתלות נפשית רגשית, זה יכול להיות קשור גם לסיבה שציינתי לעיל, אבל גם לסיבות יותר פשוטות (ברוב המקרים)- חוסר מסוים אצל הבחורה התלויה, כמו למשל ביטחון עצמי, אמון בעולם, וכן הלאה.

כאשר הקשר נהיה פיזי ומגיע למגע - כדאי לשים לב ולנסות להוריד את עצמת הקשר. אם זה לא מצליח כדאי לחשוב על ניתוק הקשר.

ברמה הנפשית, קשר תלותי הוא דבר לא בריא כ"כ וכדאי כמה שאפשר לנסות להימנע ממנו. במצב בו הקשר התלותי קיים, שווה לשני הצדדים בקשר לחשוב מה כל אחד מהם מקבל מהקשר (ולמה הוא תלותי), ואיך כל צד יכול לעשות עבודה עם עצמו על מנת להגיע לאיזון ולקשר בריא.

אציין שבחלק מהמקרים גם קשר תלותי נפשי יהיה כדאי לחתוך .

שתי הסתייגויות חשובות:

1. חשוב מאד לדעת שלא כל קשר עמוק בין חברות נחשב לתלותי או לא בריא. רק כאשר ישנה קנאות מוגזמת או ממש תחושת תלות . אבל יכול להיות קשר עמוק ובריא. לכן אין מה לפחד אם את מרגישה שיש לך חברות טובות מאד.

2. כל מה שכתבתי נאמר באופן כללי. אם את מתמודדת או מכירה מישהי שמתמודדת עם קשר מסוג כזה, כדאי לפנות לגורם מקצועי שמכיר אותך ויכול לעזור לך לחשוב על פתרון לקשר הספיצפי הזה.

אם לא תמצאי כמובן מוזמנת לפנות אלינו ונעזור לך בחשיבה.

מקווה שעשיתי מעט סדר,

כמובן מוזמנת להמשיך לשאול במייל שלי או באתר,

עלי והצליחי(:

שיר

shiryozev@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
טז בטבת התשעח
,
03 בינואר, 2018
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש