בנים

היי. אני מדריכה בבני עקיבא כבר יותר מחצי שנה וגיליתי שאני מאוהבת במד"ש שאיתי. אני הכי מקצועית איתו, לא מדברת איתו בכלל מעבר למה שצריך, מאוד עם דיסטאנס ואני עדיין במצב הזה. זה ממש לא נעים ומעצבן שפתאום באמצע שאני מדברת בפעולה אני מסתכלת עליו ומתבלבלות לי המילים. אני מרגישה טיפשה ממש ואני צריכה לדעת איך מעבירים את זה... תודה רבה מראש

תוכן התשובה:

שלום לך :)

תודה על השיתוף והפנייה אלינו, אני מקווה שתרגישי שהתשובה תיתן לך את המענה שאת מחפשת.

קודם כל הרשי לי לפתוח בחיזוק חיובי על ההבנה שלך שיצירת דיסטנס מסוים והתמדה בקשר ענייני, יכולים לעזור כאשר רוצים לשמור על יחסי עבודה בלבד. יתכן שאם לא היית כותבת זאת בפנייתך זה היה מופיע כאחד הטיפים שלי אלייך.

אבל זה כבר שלב אחד אחרי, אני רוצה לחזור קודם לרגשות שאת מתארת שיש לך כלפי הנער שמדריך איתך.

מה לא בסדר איתי?

בגיל ההתבגרות אנחנו הרבה פעמים מוצאים את עצמנו מתעניינים יותר במין השני, חווים רגשות שונים כלפיהם ורצון להיות ביחד. התחושות האלו הן שהופכות מאוחר יותר לרצון שלנו להביא ילדים לעולם ותורמות ליצירת חיים חדשים והמשכיות של בני האדם. לכן הרגשות שלך בבסיס שלהן הן חיוביות ואנושיות מאוד, ואין צורך לכעוס על עצמך או להרגיש אשמה כלשהי.

השאלה מדוע את רוצה לשכוח מהרגשות אליו, האם זה מכיוון שאת חושבת שמערכת יחסים זוגית לא טובה בגילך? האם לא מתאים בגלל ששניכם מדריכים יחד? או אולי בכלל את דווקא היית שמחה שיקרה משהו ופשוט חוששת שזה לא הדדי?

את השאלות האלו את יכולה לנסות לברר בינך לבין עצמך ואת יכולה גם (ומומלץ אפילו!) לשתף אדם קרוב אלייך ולנסות לחשוב איתו מה כוונותייך ומה ניתן לעשות. הדמות שתבחרי יכולה להיות מישהו מהמשפחה, מהחברים, מבית הספר או אפילו מהסניף. עצם השיתוף אגב יכול להקל את התחושות.

אוהבת? לא אוהבת?

כעת אתייחס למילה "מאוהבת" שבחרת להשתמש בה לתיאור רגשותייך. קיים הבדל בין אהבה להתאהבות על אף שלפעמים קשה לנו להבחין בכך. אם תרצי לברר על כך יותר לעומק את מוזמנת לחפש באתר שלנו- תמצאי מבחר מאמרים ותשובות בנושא. אם נחזור אלייך לשם הדוגמא, אציין שאותה תחושה מבלבלת שתיארת כאשר את מסתכלת עליו- היא אנושית מאוד והיא בד"כ אופיינית באמת לתחושת ההתאהבות. אחד המאפיינים של ההתאהבות הוא שזהו מצב חולף, לכן למשל קשר זוגי אמיתי צריך להתבסס בעיקר על אהבה כדי שיישאר לאורך זמן. מתוך הדברים האלו, יתכן שבשלב מסוים התחושות ידעכו מאליו אם לא תטפחי אותם.

מוזמנת לקרוא עוד בנושא באתר כפי שציינתי. שיהיה בהצלחה בהדרכה! מקווה שגם בנושא שלגביו פנית אלינו, תרגישי הקלה וטוב בכל דרך שתבחרי.

במידה ותרצי להרחיב או לשאול עוד בעניין תפני בשמחה דרך המייל שלי.

משאת

masethm@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
ח בניסן התשעח
,
24 במרץ, 2018
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש