להט"ביות

היי, כבר שאלתי כאן שאלה בעבר..

באמת כל הכבוד שככה אכפת לכם מהנוער ומהשאלות שלנו, ושאתם מקדישים זמן לענות . לפעמים אני לוקחת ממכם מאמרים ושו"תים... זה באמת לחיים.

עכשיו לשאלה שלי:

יש איסור בתורה על משכב זכר.

למה?

היום יש המון אנשים מהקהילה הגאה-

חלק מהם אני מאמינה שבמערכת יחסים עם אותו המין בשביל פרובוקטיביות, ומכל מני מניעים שהם לא אמיתיים.

עם זאת, יש אחוז מסויים של אנשים שבאמת נולדו עם נטיות כאלה. וה' נתן להם את זה בלידה.

איך הם אמורים כל החיים לחיות עם בנאדם שהם לא נמשכים אליו?

בכל זאת עם כל זה שיש אהבה פנימית

(כמו שאני אוהבת את חברות שלי/ משפחה שלי) שאוהבים מכל דבר אחר, בכל זאת לזוג צריך גם משיכה, כי כמו שאותי יגעיל להתחתן עם אישה, אז אולי זה אותו דבר כלפי הצד השני?

ולגבי אנשים שעושים שינוי מין.

מצד אחד כן אני מבינה את הבעיתיות בזה. אבל מצד שני אם ילד מרגיש שהוא ילדה (ואני לא מדברת על סתם מקרים בשביל תשומת לב, בלבול או כל סיבה מטופשת אחרת) אז הוא צריך להתמודד עם זה כל החיים שלו?

זה נראה לי אבסורדי שאדם *נולד* עם נטיות ואסור לו לממש אותם והוא צריך לחיות את החיים שלו או את הזוגיות שלו על פי מה שהוא מרגיש שהוא לא?

(ושוב, אני לא מדברת על התופעה העצובה הזאת שכל בן אדם שני מחליט על נטיות כאלו וכאלו. אני מדברת על האחוזים הקטנים שהם באמת כאלו)

אני ממש אשמח לתשובה. תודה!!

תוכן התשובה:

שלום רב ויישר כח על השאלה ועל הרצון להבין

אז נקודת המוצא שלנו היא שהתורה אסרה על משכב זכר. אנחנו לא יודעים למה. כמו רוב מצוות התורה, הטעם של האיסור לא מפורש. אפשר לתת כל מיני רעיונות ומחשבות, אבל מהמשך השאלה אני מבין שזה לא העיקר.

השאלה היא - מה היחס לאלו שבאמת נולדו עם נטיות כאלו.

העובדה שיש כאלו שנולדו כך, לא קשורה לשאלה מה אסור ומה מותר. יש לתורה סיבה טובה לאיסור, ואם כך, אנחנו מבינים שזו האמת. יש כאלו שנולדו עם נסיון מאד מאד גדול, אבל זה שיש כאלו יוצאי דופן, זה לא סיבה להגיד שאין איסור או להתיר עבורם את האיסור. נניח ויולד אדם שיהיה לו קשה מאד מאד עם איסור חזיר, האם בגלל זה נאמר שמותר לו לאכול חזיר?

אני רוצה להדגיש שמי שלא נמשך לנשים לא מכריחים אותו להנשא לאשה. התורה רק אוסרת עליו להנשא לגבר. אמנם, בהחלט יש כאן חיי בדידות שלעיתים קשים מנשוא, אבל צריך לזכור, שיש אנשים רגילים שלא מוצאים את זיווגם וגם הם חווים בדידות שלעתים קשה מנשוא.

את כותבת שנשמע לך 'אבסורדי' שאדם נולד עם נטיות ואסור לו לממש אותם ולי זה בכלל לא נשמע אבסורדי. אם אדם נולד עם נטיה לרצוח, האם זה אומר שמותר לו לממש את זה. אדרבה, העבודה שלנו בעולם הזה היא להתמודד עם הנטיות שלנו ולכוון אותם ולא לחיות איתן 'כפי שהן'.

לגבי שינוי מין - הנושא מאד מורכב, אבל בגדול יש מצבים מאד מאד מעטים שילד מרגיש שהוא ילדה, וכאן נצרכת בעיקר עזרה רפואית ונפשית. לצורך הענין, המחקר מלמד, שגם אלו שמשנים את מינם סובלים מאד מאד לאחר מכן, ואי אפשר לומר, שאותם אנשים סובלים 'שינוי המין' הוא זה שירפא אותם ויבטיח להם חיים מאושרים.

הנושא כמובן ארוך ומורכב, וזה על קצה המזלג. אם תרצי - את מוזמנת להמשיך את הדיון אצלי במייל

טוביה

tsbias1@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים
יז בניסן התשעח
,
02 באפריל, 2018
הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
 
חפש