מכתב לרווקות (וגם לרווקים)
האם יש גם צדדים טובים בתקופת הרווקות, שכולם מדברים עליה? מכתב מעניין שקיבלנו מאחת הגולשות. נשמח לתגובות!
מהגולשים

 

שלום לכם,

זאת לא שאלה, אלא משהו שרציתי לומר לגולשים.

תראו, קראתי כאן כמה וכמה שאלות של גולשים וגולשות שמספרים כמה חיי הרווקות קשים להם- המבטים של החברה, העובדה שעוד פעם נשארים בבית של ההורים בחג וכו´. כמובן, אני משתתפת מאוד בצער של כל אחד, באמת- בעז"ה שכל אחד ימצא את הזיווג שלו, אמן.

אני בת 24, גם אני מתפללת על זיווג כשר והגון, ומשתדלת להזכיר שמות של אנשים אחרים רווקים שאני מכירה.

אבל במכתב הזה בכלל לא באתי לדבר על הצד הקשה של חיי הרווקות. רציתי להפנות את תשומת לבכם לנקודת מבט אחרת- אתם יודעים, עם כל המרירות- יש לחיי הרווקות גם צדדים חיוביים. מה יעזור לנו להתמרמר כל הזמן? העצבות היא מהיצר הרע. כמובן, קשה לשלוט על הרגש, אבל קראתי כאן פעם באתר שע"י השכל אפשר לכוון את הרגש- ואם נרצה, נוכל לעבור את התקופה הזאת בצורה קלה יותר.

חשבתם למה בכלל אדם נולד רווק ורק אח"כ מתחתן?

התקופה הזאת היא זמן מאוד חשוב לעצב את האישיות שלנו- לברר מי אני, מה התפקיד שלי בתור יהודי/ה, מה ה´ מבקש ממני וכו´- לרווקים יש יותר זמן פנוי מלנשואים. למה? כי חשוב לנצל את הזמן לקרוא ספרים באמונה, מוסר, מידות, הלכה ורק אחרי שאדם בונה את עצמו- הוא יכול לחפש את החצי  השני שלו ולהקים איתו בית עפ"י התורה.

מן הסתם רובכם יודעים על כך- אולי לא חידשתי לכם שום דבר. רק רציתי להגיד שבמקום לבזבז את חיינו על צער שלא מועיל ורק מזיק- אפשר לנצל את הזמן הזה לעשיית חיובי.

וחוץ מהעניין של בניית האישיות- בתקופה הזאת אפשר לעשות הרבה דברים שאח"כ אי אפשר לעשות בתור נשואים (וזה משהו שאנשים נשואים אמרו לי! "אם הייתי רווק, הייתי יכול לעשות הרבה דברים שקשה לעשות בתור אדם נשוי. לך יש עכשיו הזדמנות...")- אפשר לצאת להתנדבויות (ולא רק לצאת לדייטים...), אפשר להרשם לקורס או חוג שאוהבים- קורס מד"א, אומנות וכו´. יש גם זמן יותר פנוי להשקיע בהורים, בסבא וסבתא (למי שיש, לי לצערי אין...) או באחים הקטנים, אפשר לצאת להתאוורר עם חבר/ה טוב/ה- אתם יודעים, לא כולם נשואים, יש עוד חברים רווקים כמוכם (ומי יודע? אולי גם להם קשה והם רוצים לדבר על זה עם מישהו שנמצא במצב דומה...)

כמובן, כל זה בא ביחד עם השתדלות מעשית למצוא את בן/בת הזוג ועם תפילה לה´.

אחים ואחיות יקרים, אני לא באה חלילה לכתוב מתוך התנשאות- כולנו באותה סירה ואני כואבת את כאבכם. אני הדלה באתי רק להאיר צד נוסף שאולי לא היה ידוע לכולם כדי שחיינו יהיו כמה שיותר קלים.

ברשותכם, אני מבקשת להתייחס לעוד נקודה אחת- אספר לכם משהו שקרה לי לפני כמה חודשים. על השולחן של אחותי ראיתי הזמנה לחתונה של חברה שלה. "עוד הזמנה", חשבתי לעצמי בלב, "עוד הזמנה כמו כל ההזמנות האחרות". אבל אח"כ התברר לי שזאת לא "עוד הזמנה". פתחתי וראיתי שהכלה כתבה לאחותי בצד "אשמח לראותך בחתונה. בעתו ובזמנו אצלך".

נדהמתי!! היא לא אמרה כמו שהרבה אומרים "בקרוב אצלך", אלא "בעתו ובזמנו"- ומה פירוש "בעתו ובזמנו"? בזמן שהקב"ה יחליט! בזמן המתאים והטוב ביותר עבורך!! ייתכן שמישהו מאוד רוצה להתחתן כבר, אבל הקב"ה יודע שזה לא הזמן המתאים לו עכשיו, אלא קצת יותר מאוחר. הרי הקב"ה רוצה רק בטובתנו, מן הסתם אין לו סיבה "לעשות דווקא"....

אני יודעת שזה לא תמיד מנחם, במיוחד כשצריך להתמודד ביומיום מול השאלות של הסביבה- נורא קשה. אבל כדאי מאוד לזכור שהעולם מתנהל בידי הקב"ה- והוא, ורק הוא, יודע לנהל את עולמו בצורה הטובה ביותר. הרי כבר אמרו חז"ל במדרש שהקב"ה יושב ומזווג זיווגים- פלוני לפלונית.

גולשים יקרים, אני מקווה מאוד שאף אחד חס וחלילה לא נפגע מדבריי, ואם כן- קבלו את התנצלותי!

כתבתי כמה שורות בתקווה שאולי אני הקטנה אוכל להקל ולו במשהו למישהו.

בעז"ה נזכה כל אחד יזכה לזיווג שלו משורש נשמתו בעתו ובזמנו, אמן.

תודה.הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
הועלת גם הועלת את הקטנה (לת)
רעות (10/9/2007)
2.
איזה יופי של מאמר
דוד (10/9/2007)
כמה נכון...
3.
אשרייך..(=
אלמוני/ת (10/9/2007)
ואשרי מנת חלקך...
4.
את יודעת מה?באמת נקודה מעניינת
משה ראש קשה (10/10/2007)
את כמו הרמח"ל בספרו מסל"ש--הוא בא להזכיר את מה שכבר כבוד הציבור יודע-אח-כיוונת לדעת גדוילים תזכי למצוות.
5.
איזה כיף למיועד שלך!
אלמוני/ת (10/10/2007)
הוא יזכה בבחורה צדיקה ויראת שמים שיודעת בכל רע גם למצוא את הטוב!! אשרייך מה טוב חלקך! ושתזכי לזיווג הגון בעיתו ובזמנו!
6.
באמת שתזכי (לת)
בת של מלךך (10/10/2007)
7.
ללא נושא
בת של מלךךך (10/10/2007)
באמת שתזכי לזווג הגון בעתו ובזמנו לך אני לא דואגת נשמה טובה כמוך בטוח תמצא את הזווג שלה...אני בדיוק נכנסתי לעצבות ממשהו שקשור לזווג ובזכותך אני כבקר לא עצובה בפוקס ראיתי את מה שכתבת רק תראי שבאמת הכל משמים כולל הזווג אשריךך
8.
ללא נושא
אלמוני/ת (10/10/2007)
כל הכבוד על האןפטימיות!!..האמונה והבטחון בה´ אצלך!! הלוואי שנזכה ללמוד.
אביולי נכון את רשמת את התגובה"איזה כיף למיועד שלך"?
9.
מחזק !!!!
אלמוני/ת (10/13/2007)
מחזק ומרגש נורא !!
אשרייך
10.
רציתי להוסיף
שושנה (10/14/2007)
הדברים שכתבת יפים אבל קשה לי עם המשפט "עם כל המרירות- יש לחיי..." למה מרירות? אני בת 28 וחברה שלי באמת אמרה לי שאני חריגה בכך שאני לא מרירה. למה אני לא מרירה ? כי אני מאמינה שכרגע התפקיד שלי בעולם הוא להיות רווקה. בטח שאני רוצה להתחתן! ואני לא מתחנחנת אני באמת מאמינה שצריך לנצל את הזמן כמו שכתבת אבל בלי שום מרירות! אני לא מרגישה שאני במצב אידיאלי (הרי אני חצי...) אבל צריך לנצל את הזמן בתפקיד שלנו כעת.
בתקוה שנזכה להיות כל אחד ואחת מאתנו כלי ראוי לקבלת השפע....

לא מתכוונת להתנשא או לפגוע....
11.
תגובה לגולשים
הכותבת (10/18/2007)
שלום, תודה רבה על תגובתכם (האמת שהמכתב מיועד לרווקים ולרווקות כאחד- ולא כמו שכתוב בכותרת), מאוד שמחתי לקרוא את מה שכתבתם, רציתי רק להתייחס לשתי תגובות:
1) אני בהחלט לא כתבתי את התגובה "איזה כייף למיועד שלך"...
2)לתגובה האחרונה- גם אני ב"ה בכלל לא מרירה. כתבתי את הדברים בעקבות מה שראיתי אצל בחורים ובחורים רווקים, ואני מאוד מסכימה איתך שצריך לנצל את הזמן שיש לדברים חיוביים כמה שיותר.
שוב, תודה רבה על התגובות ושיהיה רק בשמחות...
12.
מדהים!!
אופיר (10/30/2007)
מאוד מחזק!!
13.
ללא נושא
שני (10/30/2007)
צודקת בהחלט!
14.
תודה רבה לך כותבת יקרה
אלמוני/ת (11/25/2007)
הדפסתי את המאמר כך שאוכל להראות את זה לחברות שלי וגם לקרוא אותו בשעות משבר.
שנזכה כולנו לישועת ה´ במהרה.
15.
ללא נושא
נטלי (12/9/2007)
אני חייבת לומר לך שמאוד היתרגשתי ושעית לי טוב
16.
שיהיה לך במזל מתוקה (לת)
ליטל (6/29/2009)
17.
שיהיה לך במזל מתוקה
ליטל (6/29/2009)
כמה זה מעודד ובעז"ה הקב"ה יתן את זווגו לכל בת ובן מעם ישראל
 
חפש