אבא אמר כן
המבוגרים שבנו זוכרים היטב את המשפט המדהים בעוצמתו שאמר אביו של נחשון וקסמן הי"ד, לאחר שבנו נרצח ע"י חוטפיו, ולאחר תפילות מרובות של כל עם ישראל לשלומו: "לפעמים אבא אומר לא". כל מי שהתפלל לשלומה של עטרת כהן חווה על בשרו את הצד השני של המטבע - שלפעמים אבא אומר ´כן´! הסיפור האמיתי הבא נלקח מתוך אתר ערוץ 7.
מתוך אתר ערוץ 7

כהוריה של עטרת כהן בת ה-4 לא שיערו ששטפי הדם שעל גופה מעידים על התפרצות החיידק האלים מנינגוקוקוס. לאחר מה שמוגדר בלא פחות מנס רפואי כמעט חסר תקדים החלימה והשבוע שבה לגן הילדים שלה ללא זכר לאירוע הקשה שעבר עליה. אנו מביאים כאן את סיפורה המדהים של עטרת כפי שהוא מסופר שלב אחרי שלב בידי אמה, אביגל, תושבת כוכב השחר שבחבל בנימין.

"בתנו עטרת נולדה לפני 4 שנים בט' בתשרי, ערב יום הכיפורים. מיום הולדתה ועד לפני כחודש וחצי הייתה ב"ה ילדה בריאה לחלוטין. ביום שלישי לפני כחודש וחצי נתקפה בחום והקאות שאובחנו כווירוס. בבוקר יום שני שלאחר מכן נראה היה לי שמצבה הוחמר. מדידת חום הראתה שיש לה 40.2 מעלות חום. לאחר התייעצות נסענו איתה ל"ט.ר.ם", שם נבדקה בבדיקות שגרתיות. הייתה לי הרגשה לא טובה ובקשתי מהרופא שיבדוק קשיות עורף כדי לשלול דלקת קרום המוח. הוא סרב. חזרתי על בקשתי והוא סרב בשנית ושלח אותנו הביתה. בבית עטרת הרגישה מאד לא טוב והלכה לישון. בערב הופיעו על פניה שטפי דם שלא הכרנו. מתוך בורות חשבנו שזה בגלל החום גבוה, נתנו לה אקמול והשכבנו אותה לישון. בבוקר היה כבר כל גופה מכוסה שטפי דם".

הוריה המבוהלים של עטרת התייעצו עם רופא הילדים באזור, דר' מתי ארליכמן, שהורה להם להגיע בדחיפות לבית החולים שערי צדק שבירושלים. "לפני שנכנסנו חשבנו שבטח נחכה עוד כמה שעות עד שנטופל. נכנסתי עם עטרת למיון ילדים. אחות בשם תקווה שראתה אותנו, קלטה מיד את מצבה של עטרת, לקחה אותה ורצה איתה לחדר טיפולים עוד לפני שנרשמנו בקבלה. תוך שניות היה החדר מלא מפה לפה ברופאים ואחיות. כולם לבשו על פניהם מסיכות בד וכפפות על ידיהם. התחילו לחבר את עטרת לאין ספור מכשירים ועירויים".

אל מול המכשירים אליהם חוברה עטרת ואל מול צי הרופאים שהוחשו למקום עמדו ההורים, אביגל ואלדד ושמעו מאחד הרופאים שניסה לעדן את דבריו ככל שיכול היה, כי "המצב אינו טוב ושאין לה הרבה סיכויים לחיות יותר מ-24 שעות כיון שפגע בה החיידק הטורף האלים ביותר שיש, מנינגוקוקוס. הוא הוסיף שהסיכוי להחלמה במצב בו היא הגיעה שואף לאפס".

למפרע מספרת לנו אביגל כי כיום אנחנו כבר יודעים שחיידק המנינגוקוק תוקף 3 מתוך 100,000 אנשים בממוצע. הוא פוגע באיברים כמו לב, ראות, אוזניים, מפרקים, מעי וכליות. בשלב מאוחר יותר הוא גורם לדלקת קרום המוח ובשלב זה מתחילה קריסת מערכות מהירה ביותר. בשלבים מתקדמים יותר מופיע החיידק בצורת שטפי דם. בשלב זה בו הופיעו הכתמים נותרות, על פי הספרות המקצועית, שעות אחדות עד לפטירת החולה.

"קשה לתאר את תחושותינו אז. לא העלנו על דעתנו שבתנו האהובה נמצאת במצב כ"כ קשה. הוציאו אותנו מהמיון, ישבנו בחוץ ובכינו כפי שלא בכינו מעולם. ואז קרה לי משהו שאני מתקשה מאד להסביר. פתאום הרגשתי תחושה מאד חזקה של אמונה פשוטה ותמימה ואמרתי לאלדד: לרופא יש את הידע הרפואי והוא חייב למסור לנו אותו. לנו יש את ריבונו של עולם ,שהוא קובע מי יחיה ומי ימות, והקדוש ברוך הוא, רחמן הוא. אני בטוחה ב-100 אחוזים ולא רק ב99.9 שעטרת תבריא ותחזור להיות אותה ילדה מקסימה כפי שהייתה. מאותו רגע הרגשנו שנינו תחושה גדולה של כוח ועוצמה ולא הפסקנו לרגע להתפלל ולקרוא תהילים. כמו כן העברנו הודעות לאנשים שונים בבקשה שיתפללו עליה".

במקביל לתפילות טופלה עטרת בידי צוות רופאים מקצועי מיומן ומסור ביותר שעשו עבודה נאמנה  היא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ ילדים, מורדמת ומונשמת, מחוברת לאין ספור מכשירים כשרופא ואחות צמודים אליה 24 שעות ביממה, בודקים אותה כמעט ללא הפסקה.

בדיקה רפואית אחת מתוך רבות שעברה עטרת מספרת אביגל: "הגיע רופא עיניים ביום שלישי ובדק את קרקעית העין ממנה ניתן לראות את המוח. הוא ניסה לנסח את זה בצורה עדינה אבל מה שהיה בפיו היה חמור מאוד. הוא סיפר שהאזור מלא בשטפי דם ודלקות והמשמעות היא שזה הזמן להיפרד מעטרת כי בתוך כמה שעות היא כבר לא תהיה בין החיים. המשכנו להתפלל ועברו השעות הללו, עבר יום וחלף עוד אחד וביום חמישי הגיע שוב רופא העיניים לבדיקה. בדק את קרקעית העין ואמר שהוא לא מבין מה קורה כאן. הוא לא רואה את אותם שטפי דם ודלקות. הכול נעלם. 'אין לי הסבר למה שקורה כאן', הוא אמר לנו. הרמתי אליו את ספר התהילים שהחזקתי ביד ואמרתי לו שלי יש הסבר... הוא הסתכל אלי במבט מרחם כאילו רוצה לומר לי שהצער העביר אותי על דעתי, אבל אני יודעת בביטחון מלא שזה היה ההסבר האמיתי".

"ביום שבת החליטו להוריד את המינונים של ההרדמה ולנסות להעירה. עטרת הגיבה יפה ולאט לאט החלה להגיב מעט לסביבה. ביום שני בבוקר אמרה "מודה אני" יחד עם אלדד. מצבה הלך והוטב, בשלב מסוים הורדה למחלקת ילדים ואז עברו עליה 48 שעות קשות: גופה היה רפוי לגמרי, כשהיא מקיאה ומשלשלת ללא הפסקה, בנוסף לכך היא לא הפסיקה לצעוק במשך יותר מ 48 שעות עם שני קטעי שינה קצרים של כ- 45 דקות בלבד".

"לאחר שלא ישנתי יותר מ-48 שעות רצוף חזרתי הביתה, אל משפחת חברים, משפחת עוז, שכל ילדיי, גרו אצלם באותה תקופה וסיפרתי על מצבה. נעמי, אם המשפחה, אספה בתוך כ-5 דקות 12 נשים. ישבנו יחד וקראנו את התהילים המחולק. לאחר מכן ברכנו על מזונות, גפן, עץ, אדמה ושהכול כשכל אחת מברכת לחוד וכולן עונות "אמן". לאחר מכן קראתי את "נשמת כל חי". אני חייבת לספר שהרגשתי עוצמה מאד חזקה בתפילה זו. הרגשתי את ליבן של כל הנשים המדהימות שהיו שם איתי", מספרת אביגל.

"למחרת בבוקר אלדד התקשר אליי ואמר לי שעטרת נרדמה בסביבות 22:00 לאחר שדיברה איתו קודם לכן, על הקב"ה. מבחינתי אז. אאפילו עצם ההרדמות היה נס. הוא הוסיף וסיפר שהיא אמרה לו שיש רק ה' אחד, הוא שקוף ולא בצבע כחול (כפי שחשבה עד אז), לא רואים אותו, שהוא נמצא בכל מקום ושהוא אוהב אותה ושומר עליה. כך אמרה. היא ישנה כל הלילה, אמר לי אלדד, והיא רוצה לדבר איתך. שאלתי אותה: עטרת, מה שלומך? והיא ענתה לי , מאד בלחש ובקושי, אבל ענתה: "ברוך ה' ". קשה לתאר את התחושות שחשתי באותו רגע. חשתי באופן המוחשי ביותר כמה שהקב"ה שומע תפילה. הרגשתי שהקדוש ברוך הוא בכבודו ובעצמו "יושב" על מיטתה של עטרת, אוחז בידה ומלטף את ראשה. לא פחות. כשהגעתי אליה באותו בוקר לבית החולים אמרתי איתה יחד: "מודה אני לפניך, מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה, רבה אמונתך" הרגשתי ממש צמרמורות חזקות מעצמת המילים שפתאום הפכו מוחשיות כל כך".

ממשיכה אביגל ומספרת כי מאותו בוקר התחיל שיפור במצבה של עטרת ובתוך שבוע היא שוחררה מבית החולים. המשך הטיפול, בעיקר פיזיותרפיה, ייעשה בבית. בשלב זה עטרת עדיין אינה מסוגלת לעמוד ואף מתקשה לשבת.

במקביל לתחושתה של אביגל ושל בני המשפחה שמאחורי נס הצלתה של עטרת עומדות תפילותיהם ותפילות קרובים רבים, מקפידה אביגל לציין את מסירותם של רופאי בית החולים שערי צדק שלא משו ממיטתה בימי האשפוז הקשים.

בדבריה היא מקפידה להודות לכל אחד ואחד מהם, "לדר' מתי ארליכמן, המלאך הטוב, שהיה אצלנו כל יום, לפחות 3-4 פעמים, לדר' שרית שחרור, רופאה מדהימה, מנהלת מחלקת טיפול נמרץ ילדים, דר' רומן בס, יד ימינה של שרית. רופא מקצועי מסור, רגיש, אנושי ומיומן ביותר, האחות המקסימה, תקווה, שרק העיפה בה מבט במיון ומיד זיהתה במה מדובר, דר' אורי מימון, שניצח עם אנשי צוותו במיומנות, מקצועיות ובמהירות, דר' יחיאל שלזינגר, מנהל היחידה למחלות זיהומיות, צוות האחיות של טיפול נמרץ ילדים שטיפלו במסירות רבה וידעו גם איך להרגיע, לעודד ולסייע, דר' יובל, נוירולוג הילדים, תמרה בן שחר הפיזיוטרפיסטית והליצן הרפואי הרגיש והמדהים כל כך, שהצליח להעלות חיוך על שפתיה, דר' סבבה החמוד".

אביגל מוסיפה תודות לתושבי ישובה, כוכב השחר, על הסיוע הרצוף שקיבלו מאז התגלה החיידק בגופה של עטרת. על כל אלה מוסיפה אביגל ואומרת: "תוך כדי האשפוז ואחריו קרו לנו כל כך הרבה ניסי ניסים שהטוב שברופאים לא יכול להסביר אלא בעזרת ההסבר הפשוט והאמיתי ביותר - ה' שומע תפילה. ה' עוזר ועושה ניסים. התפילות הרבות שהתפללו עליה גדולי תורה, תושבי וילדי כוכב השחר ובכל הארץ וגם מחוצה לה השיבו לה את חייה".

ביטוי נוסף למצבה החמור של עטרת בימי אשפוזה ניתן לקבל מדבריו של ד"ר ארליכמן, דברים אותם נשא בסעודת ההודיה שערכו הוריה של עטרת. "עטרת הייתה כבר כולה בעולם הבא. רק שערה אחת ממנה נשארה בעולם הזה ובשערה הבודדת הזו משכנו אותה לעולם הזה..."

מאז החלמתה של עטרת עמלים בני משפחתה להפיץ בכל דרך את סיפור ההחלמה המדהים והמרגש. "אנחנו רוצים לעודד כל אחד ולהוכיח לכולם שבשום מצב לא יפלו לידי ייאוש, ה' שומע תפילות עוזר ומציל".

כאמור, השבוע שבה עטרת הקטנה לגן הילדים שלה.הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
ללא נושא
אלמוני/ת (1/10/2008)
אני מכירה את הילדה אישית וזה באמת ניסי ניסים! הודו לה´ כי טוב!
2.
מחזק כ"כ
אלמוני/ת (1/11/2008)
ב"ה!!!!תודה שזיכתם אותנו לשמוע על נפלאותיו של הקב"ה..
3.
ללא נושא
אלמוני/ת (1/11/2008)
וואווו!!!! מדהים!! אני לא מפסיקה לבכות..פשוט מדהים!!
4.
תודה לה´ יתברך
בת מלך גאה (1/12/2008)
ואוווו אך כמה טוב ה´ כמה טוב ה´.
בורא עולם אין כמוך בעולם.
מלך מלאכי המלאכים. אין אין תראו כמה ה´ נמצא בכל מרום משגיח שומע עוזר מחבק מקרב.
בורא עולם האבא של כולם.
הודו לה´ כי טוב כי לעולם חסדו. אין כל יום צריך להודות לבורא עולם על כל הניסים והנפלאות שהוא עושה על כל הפעמים שהוא עוזר ומשמח ונותן ושמומע תפילה ומגן ומרפא. בורא עולם בלעדייך אין עולם אנחנו עפר ואפר ואתה כל העולם.
אין הקב,ה אתה כזה גדול אוהבים אותך כלך כך. תודה רבה על כל הניסים שאתה עושה בכל רגע נתון כמה שאנחנו אומרים בתפילה על כל ניסיך שבכל עת ערב ובקר. אני כל כך שמחה לשמוע שהילדה הבריאה ושעכשיו היא בריאה.
כמובן שצריך גם להודות לשליחי ה´ שעושים את עבודתם במסירות נפש אדירה.
יישר כל לכל שלחי ה´ הנאמנים אין עליכם.
אנשים תבינו יש רק מציאות אחת בעולם והיא מציאות ה´. אין שום מלך אחר רק בורא עולם.
אשרינו שזכינו להיות בניו של ה´.
אני כל כך גאה להיות בת של מלך. אבא תודה רבה רבה לך.
מבת מלך שכל כך גאה להיות יהודי´ה מאמינה ובת של הגדול והעצום מכולם בת של מלך מלאכי המלאכים הקב"ה .
בורא עולם תשמיך להיות אבא שכל כך אוהב שכל כך עוזר תמשיך להיות אבא כל כך טוב תודה רבה.
5.
מדהים!
אור (1/12/2008)
איזה טוב ה´ :)
6.
באמת מדהים, אני כולי דמעות....
אלמוני/ת (1/12/2008)
ישתבח שמו לעד!!!!
7.
מהכרות אישית עם המשפחה:
א (1/13/2008)
כל מילה בכתבה אמת, אין שם שום הגזמות.
8.
מכחרה אותה אישית וזה כל כך נכון! (לת)
אלמוני/ת (1/13/2008)
9.
אני כולי דמעות..
:) (1/19/2008)
"אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען, אלא על אבינו שבשמים.."

מדהים מדהים מדהים!!!

אין כאלוקינו, אין כאדוננו, אין כמלכנו, אין כמושיענו!

שבוע טוב ומבורך לכל עמ"י
10.
ללא נושא
עמי אהלי (3/5/2008)
אביגל יקרה, שמעתי במקרה על שארע לכם וישר רצתי כעת לקרוא על כך. לא אכביר מילים, ב"ה שכך קרה לכם ולא אחרת-עמי
11.
הודו לה´ כי טוב!
עטרת כהן (4/27/2008)
אמא גם לי קוראים עטרת כהן רק שאני בת 16ולא 4..
סיפור מדהים ומרומםםםםםםםם
12.
כדאי לקרוא (לת)
נאוה רידי (10/2/2008)
13.
מה רבו מעשיך ה´
פנחס אוחנה (10/4/2008)
"ואני תפלתי לך ה´ עת רצון ענני באמת תשעך."
"ממעמקים קרתיך ה´.
ה´ שמעה בקולי תהינה אוזניך קשובות לכל תחנוני"
14.
מסקנה מהמעשה: לא לפחד ממאות מליוני אויבים
אריה (10/5/2008)
המקיפים אותנו והנעזרים במאות מליוני אויבים ו"ידידים" כביכול. ישנו אדון אחד בלבד לעולם.הוא מושיענו.
15.
ללא נושא
אלמוני/ת (10/6/2008)
אפילו חרב חדה מונחת על הצואר על התיאש מהרחמים
16.
ללא נושא
אלמוני/ת (10/12/2008)
יתברך שמו, תודה לכם על הסיפור על זה שחיזקתם אותי, חשוב לא לאבד אמונה גם ברגעים שנראים הכי קשים,כולי תקווה שהיא תחזור לעצמה,שנה טובה.
17.
מה רבו מעשיך ה´?!
הודיה כהן (6/28/2010)
אני זוכרת שכל-כך התפללנו עלי´ה!!!!
ברוך ה´!!!
מה רבו מעשיך ה´?!
למדתי בבצפר שהאבא אלדד מנהל שם....
18.
ניסים ונפלאות
דליה כהן (12/15/2014)
ישתבח שמו
גם אני זכיתי לנס בזכות תפילות אנשים וילדים
 
חפש