..דם, הכל דם
אנחנו היינו רוצים שהם יעשו את זה בשבילנו אז למה אנחנו כבר לא לגמרי פה בשבלם?
מן הגולשים

לאחרונה, עבר באימל השיר "דם הכול דם" במנגינה של השיר "דבש הכול דבש".
והנה המילים:

"בא הביתה וחוזר לפרצוף של אזרח מסוג ב'
אתה עולה לי פתאום מוציא אותך מבין הריסות
קסאמים נופלים בשמים,צבע אדום
הרוגים ופצועי חרדה, כלום לא קרה

דם הכל דם בת"א כוס קפה בשדרות עוד קאסם
דם הכל דם כל יום צבע אדום ובקושי נרדם.."


מה קורה איתנו אנשי גוש קטיף?!
לא מזמן,פחות משלוש שנים אחורה אלה היינו אנחנו שספרנו בשתיקה את הפצמ"רים מסביב,שנשמנו לרווחה אחרי שהשריקה עברה אותנו,אנחנו שהסתכלנו לעם בעיניים ודרשנו את השותפות בגורל,את ההזדהות.
נכון אולי אני עוד צעירה,אבל אני באמת לא מבינה, מה קורה לנו? היאוש מוחק לנו מהזיכרון את הרעד שעובר בכל הגוף כששומעים שהיה אירוע?!
את הראש המושפל של הלוויה למי שבקושי הספיק לגדול או את הילדים שמשווים ביניהם את אוסף הרסיסים? את הרגע שבו אתה מבין שהוא כבר לא יחזור..? את דגלי אשף שהונפו מסביב במין שמחה לאייד אחרי הפיגוע של חטואל? את השגרה שהייתה טירוף אחד גדול...?
אז נכון, היינו רוצים קצת לשכוח, קול בפנים טוען שסבלנו מספיק ואין כבר כח ,שעכשיו התור של האחרים שיש מספיק צרות ובעיות ושכל מה שרוצים זה קצת שקט.
אבל אסור לנו לשכוח.
לשכוח שמסביב האחים שלנו סובלים. צועקים. מתים.
שעדיין המצב רחוק מלהיות קרוב לשלום או אפילו רק ל"שקט".
שבעם הזה על כל המורכבויות שלו יש חוט עדיין של זהב שקושר את כולנו, ושפעם היה לנו ככ חשוב שלא יקרע..
אז למה אנחנו נותנים לו להתפורר עכשיו?

אנחנו היינו רוצים שהם יעשו את זה בשבילנו אז למה אנחנו כבר לא לגמרי פה בשבלם?

אני לא אומרת לעזוב הכל ולרוץ לשם, אני רק מבקשת לפקוח את העיניים, להוריד את קורי השינה של האדישות הכ"כ מלוכלכת הזאת, להתנער ולשאול את עצמנו מתי בפעם האחרונה כשאמרנו "ברוך אתה גואל ישראל" התכוונו מהלב לאלו שסובלים שם עכשיו... כן אפילו קצת במקומנו. מתי בפעם האחרונה הורדנו דמעה (לאו דווקא כזו שרואים) על מה שהולך פה?
הם - אנחנ ו- פה - שם - זה הכל אחד.

תתעוררו אנשים, כבר מאוחר.


עוד יבוא שלום עלינו. אמן.

תחיה.


הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
ללא נושא
אודליה (7/8/2008)
מדהים! יישר כח!
2.
ללא נושא
אלמוני/ת (7/8/2008)
מה קורה לנו??! היא כ"כ צודקת בנוגע למה שהיא אומרת?? תראו מה קורה לממשלה שלנו שהייתה אמורה להיות בנויה כולה על תורה ומצוות מה קורה לאנשים שחיים מסביבנו ?. אנשים דתיים?.פתאום לא אכפת לנו מאחרים זהו אחרי ההתנתקות לאפחד לא אכפת מה קורה לאנשי גוש קטיף?? אחרי שסילקו אותם כמו כלבים, כמו כלבים מהבתים שהם בנו והשקיעו מאמצים ובהקשר אחר-מה קורה שפתאום בנות הולכות עם חולצות יותר קצרות מהמרפק שלא לדבר על חולצות שטוב שלא קוראים להן גופיות??? והמחשופים בכלל נורא מה יש חולצות סגורות לא יפות ותאמינו לי בנות שככה יעריכו יותר את האישיות שלכן ולא את הגוף שלכן שמשדר משהו כ"כ לא אמיתי וכ"כ זול בלי שום משמעות... אז אולי תתחילו להתלבש בלבוש טהור וצנוע??" מה קורה לכן?? בנות תתעוררו!! ואנשים- המצוות והתורה לא חשובים לכם?? הרי אלוקים נתן לנו מתנה ענקית- החיים ואנו כך מזלזלים?? לא מברכים פה ושם והחולצות והחצאיות ומה זה המכנסונים האלו מתחת לחצאיות שלכן אני באמת לא מבינה??? מה נראה לכן??1 והתפילות אנו מדלגים@!! תתעוררו אנו פה לבצע שליחות ולא להתהולל במועדונים ולהתעסק בשטויות ועוד אנו הדתיים שאמורים להוות דוגמא לחילוניים אז כדאי שתתחילו לקחת את עצמכם בידיים ומהר אחרת אני לא יודעת לאן נגיע!!!!תיהיו אנשים טובים וטהורים !!! אני...
3.
צודקת,
שירה (7/8/2008)
אבל בעיקרוןן, מה אנחנו כבר יכולים לעשות?!
חוץ מלהתפלל או להגיד תהילים וכו´ אנחנו לא יכולים כלכך לעזור...
מי שיכול לעזור זה הצבא שיילך לפעולות הממשלה שתגיב על כל פצמר שנופלל
ועל כל פצמרר! אז מה אם הוא נופל בשטח פתוח?! באותה מידה הוא היה יכול ליפול על אנשים על בתים!! למה אנחנו מסכימים לזה שייזרקו<?! מה אנחנו נחותים מהם?! המצב צריך ליהות שהם יפחדווו ליזרוק עלינו!!

לא שאני פסימית או משו.. אבל מה אפשר לעשות?!
זה לא תלוי בנו.. זה תלוי בגורמים מעלינו..
כמו הראש ממשלה, הצבא וכמובן... הקב"ה

בציפייה לגאולה שלמה :]
4.
מה אנחנו יכולים לעשות?!?!?
פלוני (7/8/2008)
האמת היא שזה לא נכון שרק הצבא יכול לשנות משהו, אם אנחנו נתעורר ונתחיל לעורר את העם לתגובה ציבורית ושהמצב בשדרות עדיין על הפנים אז אולי המצב ישתנה,אז לא חיי´ב להיות רק ע"י תפילות אלא גם במעשים כי אם לא אנחנו אין אחרים..ובסה"כ אסור לשכוח שהם אחים שלנו...
5.
2 אפילו יותר צודקת מכותבת המאמר!!!
שישיסטית (7/8/2008)
באמת, גם כותבת המאמר צודקת, אבל אנחנו גם קצת אשמים, למה אנחנו מרשות לעצמנו להתלבש ככה??? מי החליט שמותר ללבוש חולצה עם מחשוף ושרוול קצר יותר רק כי לא מוצאים חולצה צנועה?(וזה פשוט שטויות הטיעון הזה, כי זה קשה למצוא בגדים צנועים, יפים ו"קולים" אבל אפשרי בהחלט!!! מתוך ניסיון...)אז מה אם כולם מתלבשים לא צנוע???
בנות צדיקות!!! אנחנו צריכות לקדש שם שמים בלבוש שלנו, ובלי כל מיני שטיקים שיודעים עמוק בלב שזה לא בסדר... ורק ככה, אם נתלבש לפי ההלכה האמיתית, הברורה והפשוטה, בלי כל מיני תיקונים והקלות, אולי זה יעזור לעם ישראל לצאת מהברוך שלו ואולי אז גם יפסיקו הקסאמים בשדרות ועוטף עזה....
בציפייה לגאולה שלימה!!!
תשמרו על עצמכן...(תרתי משמע...)
6.
ללא נושא
אחת מגוש קטיף (7/8/2008)
אניממש חושבת שאת צודקת באמת תמיד ניפניכן אמרנו איפה העם שלנו שיתעורר ועכשיו אני מרגישה שתושבי שדרות זרוקים כמו שאנחנו האינו ואני לא יודעת מה לעשות בשבילם למישהו יש רעיון בישבילי?
7.
בשר תותחים? לא!!!
מזהה (7/9/2008)
מכירה את זה מקרוב. אבל עד שהממשלה המשתפנת הזאת לא תעשה משהו וכמובן אלוקים אין מה לעשות.
תפילות עזרו תמיד ויעזרו.
אני חושבת שאם באמת אכפת לנו אז אנחנו צריכים לעשות מהומות , חסימות כבישים , מצור על הממשלה. לא לעזוב אף חבר כנסת עד שהם יבינו שאם הם לא עושים אז חבל להם על הזמן.
החיים של אחים שלנו זה לא הפקר!!!
! הפקרנו את תושבי הגוש, הם היו בשר תותחים. אני אישית לא מוכנה להיות בשר תותחים של אף אחד. החיים של כולנו קצת יותר חשובים, מאצילות שמנסים לשוות להם הרבנים ושאר אנשים. אני לא רואה גאווה בלהסתכן לחינם אם כל הכבוד החיים שלנו ושל אחינו בשדרות ושאר ישובי עוטף עזה קצת יותר חשובים.
8.
צודקת אבל...
סיון (7/10/2008)
את ממש צודקת שנרדמנו אבל לי אישית היו כמה מפגשים עם נוער משדרות ואת האמת-אין להם ולנו מושג מה אפשר לעשות... העיקר שדורשים לעשות...
9.
ללא נושא
אלמוני/ת (7/10/2008)
להתפלל!!!! אולי זה נראה לנו קטן כזה ולא מועיל..
´´מה התפילה הקטנה שלי תשפיע בכלל...?´´
אבל תחשבו שכל אדם שאכפת לו משדרות ועוטף עזה היה מתפלל עליהם/ מוסיף פרק תהילים/ תפילה לשלום שדרות... מה כל זה היה עושה בשמים!!!!
תפילות תמיד נענות, אולי לא היום, מחר ועוד שבוע אבל הם לא חוזרות ריקם!!!

ואפילו להתחזק בעצמנו (כמו שאמרו צניעות...) זה מועיל לכלל עם ישראל

שנזכה בקרוב לגאולה השלמה
10.
ללא נושא
מישהי... (7/11/2008)
מה יש למור? כ"כ הרבה דברים אני רוצה להגיד אבל קשה לי ואני לא יודעת איך.אני יודעת שמדינתנו במצב נורא חשבתי שהיא לא יכולה להידרדר יותר ממה שהיא עכשיו... אבל תתפלאו שברנו שיא חדש באכזריות ובחוסר רגישות ובחוסר אנושיות..ההתנתקות!!!רק לחשוב על זה מעלה בי דמעות מילא שערבים פוגעים בנו הם האויבים שלנו אבל יהודי שמגרש יהודי??? זה נשמע רע, רע מאוד...!! אני יושבת בבית שלי בחופש הגדול ונכנסת לאינטרנט, נזכרת בגוש קטיף, המקום הקדוש הזה, ורציתי להסתכל לרגע להיגכר מה קרה לפני 3 שנים, ב-2005.
נכנסתי לאתר -"יד קטיף" והזדעזתי, איך חיילים צבא שאני כ"כ מעריכה ורציתי להיות חלק ממנו מאכזב את אזרחינו בצורה שכזו????אני מצטערת שלא זכיתי לגעת באדמת גוש קטיף... אבל אני עוד אגע בעזרת ה´...
אני לא מאמינה איך החיילים לא סירבו פקודה?? אני יודעת שזה קשה מאוד אך אני הייתי מעדיפה לחיות בכלא מאשר לחיות בידיעה שהרסתי למישהו את החיים!! זה לא נתפס בכלל, אין בנאדם יכול לעשות מעשה אכזר שכזה?מבחינתי זה הייתה השאוה ה-2, ומה שיותר גרוע בשואה הזו זה שלא מישהו מבחוץ פגע בנו אלא מישהו מחלקנו מאיתנו מהעם שלנו!!! אני שונאת את ההתנתקות ואת המעשה הנתעב הזה!! מי שעשה זאת צריך להתבייש בעצמו!! ראיתי איך אנשים נאבקים על חייהם טזה נרוא, איך ראיתי מישהו מכוסה דם בפניו והחיילים האכזרים פשוט גוררים אותו.. ומה שיותר נורא שאשכרה חיילים בזמן הפינוי הצטלמובחיוכים מאוזן לאוזן!!דוחה!! חיילים פינו את האחים שלהם, מפנים רק!! רק זבל ולא אנשים טהורים וצדיקים כמו מי שפינו!! למה לפנות מקום כ"כ יפה??? למה?? מה חשבו לעצמם? מה חשבו לעצמם?? שיהיה שלום
?? עכשיו אנשי שדרות לא יכולים ללכת בשקט ברחוב?? ולמה אני לפני שלוש שנים כשהייתי בת 12 הבנתי את זה אבל ראש ממשלת ישראל לא הבין את זה?? באמת חשב שזה יביא שלום!!!?? בכיתי כשראיתי את הזוועות הללו, צעירים בני 15 ופחות נאבקים על הבית שלהם, הבית שבו שמחו, בכו התרגשו, כעסו!!1 למה למה כל זה קרה לנו??? אולי כדי שנתעורר אבל זה לא קורה!! אילו תפילות מרגשות ויפות היו אז בפינוי תפילות כאלו לא ראיתי מיימי!!! אך אני לא מאבדת תקווה כי-"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"!!! אז שתדעו לכם, גם אם זה יהיה בעוד שנה או בעוד 10,20 שנה ני אזכה לגעת בחול של אדמת גוש קטיף וצפון השומרון!! אני איהיה שם!! ובגדול..... אני אגור שם ב"ה ואותי אף אחד לא יפנהאז מה שאנו יכולים לעשות כרגע זה לעורר את כולם להמשיך לחלק סרטים אדומים וכתומים ולעורר עוד ועוד כדי שאני יהיו מודעים!! אז לשלוח מכתב זה לכמה שיותר אנשים בבקשה... גוש קטיף וצפון השמורון לנצח נצחים"לא תירא מהם כי ה´ אלוקיך עימך" לא נשכח ובטח שלא נסלח.... שנת 2008, הכל קרה לפני 3 שנים 3 שנות סבל 3 שנים...
11.
באמת שיש ררצון אדיר..
אלמוני/ת (7/11/2008)
אבל ניסינו הכל ,כסף, מתנות..ונשאר דבר אחד-תפילות...
השאר ידינו כבולות חניכים מתוסכלים רוצים עוד לעשות!!
רק תפילה ולעסוק בתשובה.
אם אפשר שאנשים יפסיקו להגיד להתעורר ויתנו רעיונות לעשיה.
פוצצנו כבר מאיימלים וכלי מי שאפשר כבר התעורר..
12.
ללא נושא
תחיה. (7/12/2008)
אלמוני/ת,האמת שלא התכוונתי לזה.אני לא מאלה שיגידו שבגלל העומק של המחשוף הקסאם כן פצע מישהו אתמול,לא אוהבת את החישובים האלה..ההוא שם למעלה יודע הרבה יותר טוב ממנו.
אז מה אפשר לעשות?!
אני חושבת שכל אחד אם יחפש טוב יוכל למצוא את הנקודה שלו,אבל חוץ מזה -מודעות.הם אחים,וכשאנחנו שוכחים אותם אני חושבת שזה גם מחליש..
אני מסכימה איתך שלכל אחד כדאי מידי פעם להסתכל לעצמו עמוק בעיינים ולתת את הדחיפה להתקדם.רק לא ליפול לאדישות הזאת!לייאוש של אין מה לעשות כי הממשלה הזאת מלאה בכל כך הרבה דברים שיש לתקן..


אחרי הכל אין לנו ארץ אחרת.
13.
צודקת אבל...
דימונאית (7/13/2008)
אני אומנם לא מהגוש אבל גם לגבי אנשי הגוש וכל עם ישראל ברור שיש עוד מה לעשות נגד המצב אבל אני חושבת שאנשים כן עושים לא כולם אומנם אבל אי אפשר להגיד שאנשים רדומים,שאנשים לא בוכים על המצב,אנשים מודעים ומשתדלים לעשות!
בכל אופן יישר כח ושיהיה לנו בהצלחה רבה וחופשה שבעז"ה תועיל לכל עמ"י:):)
14.
תיתעוררו (לת)
אילן (7/13/2008)
15.
ללא נושא
מזהה (7/14/2008)
אני לא מזלזלת בתפילות.אבל חוץ מתפילות יש עוד הרבה מה לעשות ולא עושים וזה כואב לי .
( אני כותבת עכשיו משדרות...)
אני חושבת שהמציאות נראית כמו גוש קטיף ואפילו יותר גרועה. מי שיכול לוקח אתה רגליים עף מכאן!!! העיר הזאת היא עיר רפאים בימים שהקסאמים לא מפסיקים ליפול. כמובן שה´ יתברך עושה כאן ניסים גלויים. אבל אל תסמוך על הנס. לפעמים אנחנו סומכים על הנס יותר מדי. 12 אנשים נרצחו כאן ב7 שנים האחרונות. אמנם זה לא הרבה. אבל כל אדם זה עולם ומלואו.
16.
ללא נושא
אלמוני/ת (7/29/2008)
תחיה- שלום אני נערה בת 15 ואני גרה במושה עם אידיאליים עצומים והכל תכלס סתם דיברוים ואני חשה בצורך כ"כ להחזיר אותכם אל גוש קטיך שהכל יחזור להיות כמו פעם, לפני 3 שנים אבל אני יודעת שמבחינתי זה לא אפשרי אבל אני גם יודעת שהאנשים במצב איום ונורא ולחלקם אין אפילו בית לגור בו אז אני אשמח אם תוכלי קצת לספר לי מה עוב רעליכם מה מצבכם כמובן רק אם לא אכפת לך ועוד משהו אני באמת רוצה לדעת איך אני יכולה לעזור באמת באמת אני בבקשה תעני ואם אפשר כמה שיותר מהר תודה רבה....
17.
עוד משהו. (לת)
מיכל עבאדי (8/28/2008)
 
חפש