מכונית תופת
מהדורת חדשות עתידית. הרהורים בעקבות פרשת מסעי
כתב: יוסף רזניק, חברים מקשיבים

קול ישראל מירושלים, שלום רב.

השעה אחת עשרה, והנה החדשות מפי יואל סגל.

רצח דרכים בכביש החוף: נהג שנסע במהירות מופרזת בכביש רטוב, איבד את השליטה על רכבו. הוא התנגש ברכב שלפניו ורצח בשגגה את אחת הנוסעות, אשה כבת חמישים. הרוצח הזעיק עזרה ונמלט במהירות לכיוון העיר שכם.

קול ישראל משדר בגל פתוח, את ענייני חקירת הרצח והתגובות עליו.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי הרוצח נסע במהירות של מאה ועשרים קילומטרים לשעה, עשרים קילומטרים לשעה למעלה מן המותר; התאונה אירעה בין נתניה לחדרה, והרוצח נמלט בכביש המהיר המוביל לעיר המקלט שכם. משמר כבד של שוטרים מגן עליו מפני גואלי הדם. את הידיעות הללו מוסר כתבנו לענייני משטרה אבינעם פדרמן.

מטעמי לשון הרע, אסר בית הדין לפרסם את שמו של הרוצח, אולם הותר לפרסום כי הוא תלמיד ישיבת "בני הנביאים" בדרום הארץ; פרשננו ההלכתי אליעזר אריאל מציין, כי במקרה של תלמיד ישיבה הגולה לעיר מקלט, מגלים עימו את רבו ואת הישיבה כולה. בישיבת "בני הנביאים" כשלוש מאות תלמידים רווקים וכאלף ומאתיים אברכים - כך מוסר כתבנו בדרום, ידידיה כהן.

תגובות רבות במערכת הפוליטית: עם היוודע דבר הרצח, הופסק הדיון המדיני בישיבת הממשלה. ראש הממשלה הגדיר את המעשה "פשע מתועב" ואמר כי הוא נובע מ"חוסר אחריות מזעזע ובלתי נסבל". ראש הממשלה מינה צוות בראשותם של שר האוצר ושר התשתיות לגיבוש תוכנית להעברת ישיבתו של הרוצח למקום גלותו. כתבתנו הכלכלית מוריה מני מוסרת כי התוכנית תכלול הקמת שכונה חדשה בעיר שכם ויצירת מאות מקומות עבודה, וכמו כן תשלום פיצויים לישוב בו שוכנת הישיבה כעת. עלות התוכנית מוערכת בשלושים מיליון שקלים.

מלבד ראש הממשלה נשאו דברים בישיבה גם שר החינוך, השר לביטחון פנים ושר התחבורה. שר התחבורה אמר כי אף שזהו המקרה הראשון השנה של רצח דרכים, מהווה המקרה קצה קרחון של תופעת פושעי הדרכים המזלזלים בחיי זולתם. "כל המאבד נפש אחת מישראל כאילו איבד עולם מלא", דברי שר התחבורה.

הכהן הגדול, שמריהו כהנא-שפירא, הביע צער עמוק על המקרה ואמר כי הוא מרגיש אחריות אישית לכך שמעשים שכאלה לא יישנו. גם שר החינוך האמריקאי המקיים בארץ שנת השתלמות, הביע את תנחומיו למשפחת הנרצחת.

ולשאר החדשות בקצרה: אתמול נחתם הסכם השלום בין ישראל לעיראק. בהסכם התחייבו העיראקים להחזיר לידי ישראל את כל השטחים עד הפרת, וכן לשמור את שבע מצוות בני נח.

בירושלים נמשכת ישיבת הממשלה השבועית. על הפרק עומדים ההסכם שנחתם אמש, וכן מינוי יועץ הלכתי חדש לאחר שהרב אהרן יוסף סיים את כהונתו.

מפלס הכינרת עלה ביממה האחרונה בשישה סנטימטרים, ומתחילת העונה - במטר אחד ושלושה סנטימטרים.

לסיום, התחזית: גשמים מקומיים בצפון ובמרכז. הטמפרטורות בצהריים: בירושלים ארבע עשרה מעלות, בתל אביב, בחיפה ובעזה - שבע עשרה, בחברון - אחת עשרה, בשא-נור - שתים עשרה, בדמשק - שש עשרה, ברבת עמון - גם כן שש עשרה, ובאילת - עשרים ושלוש מעלות היום בצהריים.

זה סוף החדשות מקול ישראל.

מקורות:

מכות י' ע"א

רמב"ם הל' רוצח ושמירת נפש פרק ז' הלכה א' ובהרחבה יותר פרקים ה'-ח'הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
ללא נושא
אלמוני/ת (8/5/2008)
חחחחחחחחח איזה יפה!!!!!!!! בעזרת ה´ שיתגשם במהרה במהרה בימינו ממש!!!!
2.
ללא נושא
אודליה (8/5/2008)
הלוואי...יאללה לעבודה!!
3.
ללא נושא
אלמוני/ת (8/5/2008)
הלואי ובע"ה נזכה לראות את המציאות הזאת כבר בקרוב!
4.
ללא נושא
אלמוני/ת (8/5/2008)
וואי...בעז"ה בקרוב!!!!!!!אמן שיתגשם במהרה!!!!!
5.
חחח גדול!
:) (8/5/2008)
בע"ה ובהשתדלותנו במהרה בימינו.. אמן אמן =)
6.
אני מאמין
שמואל (8/5/2008)
שאפשר להגדיר את הרצח הזה כ´קרוב למזיד´ ולא לתת לרוצח להשאר בעיר המקלט.
מלבד זאת, את הגולה מלווים שני ת"ח, לא משמר כבד של המשטרה...
7.
הלוואי!!!
מעיין (8/7/2008)
איזה יפה..
הלוואי וניזכה...
א-מ-ן-!
8.
ללא נושא
אלמוני/ת (8/7/2008)
וואי, אהבתי*]
בעז"ה שנזכה! במהרה בימינו...
9.
אמן!!
אלמוני/ת (8/11/2008)
בעז"ה נזכה בקרוב מאוד!!!
אמן סלע!
10.
לא בטוח שאילת זה א"י.... (לת)
יוני (8/12/2008)
 
חפש