מכתב מלב אל לב (על נפילות ברשת)
הבנתי שזה גומר אותי. הפריע לי שהראש שלי כל הזמן חושב על זה, רוצה להמשיך לראות. לא בגלל שזה אסור, אלא הרגשה פנימית מגעילה שאתה מת להפטר ממנה. זה בוץ מטורף שלא רוצה לתת לך כל כך בקלות לצאת ממנו
מן הגולשים

 

 

לך, חברה יקרה,

את לא מכירה אותי, וגם אני לא מכירה אותך, ובכל זאת היה מאוד חשוב לי לכתוב  לך את המכתב הזה.

אני רוצה לשתף אותך במצוקה שלי,בכאב גדול מאוד שאני חווה, ואולי לנסות ולהציל אותך מליפול לאותם מקומות נוראים שאני הגעתי אליהם.

מכיתה ד' אני זוכרת את עצמי מחפשת לראות דברים לא צנועים. כשהבית ריק מתחילה החגיגה.

בהתחלה זה היה בקטנה,סתם אהבה מעבר לפינה וכדומה. אבל עם השנים הדברים שסיפקו אותי לא נגמרו בנשיקות. כל פעם חיפשתי את הדבר המסעיר הבא, וזה הגיע עד לסרטים פורנוגראפיים.  ולא הפריע לי שהייתי כך,אני כולה רואה. מאז כבר יותר מידי שנים שאני בבוץ הזה.

רק בשנה-שנתיים האחרונות התחיל להפריע לי שאני רואה. אבל עדין זה לא היה חזק מספיק כדי לעצור אותי. להיפך, רק "השתכללתי" על הזמן.

בשלב מסוים הבנתי שזה גומר אותי. הפריע לי שהראש שלי כל הזמן חושב על זה,רוצה להמשיך לראות. לא בגלל שזה אסור,אלא הרגשה פנימית מגעילה שאתה מת להפטר ממנה.

זה בוץ מטורף שלא רוצה לתת לך כ"כ בקלות לצאת ממנו.

זה לא רק לצפות וזהו. ממש ממש לא. זה הולך איתך כל היום. המחשבות שלך בזה, משחזרות את הסרט שרק אתמול ראיתי,ובנוסף את העשרים שראיתי לפניו. יש דברים שאני  זוכרת מכיתה ד', ומאז עבר כבר המון זמן. זה רודף אותך כל הזמן, גם כשמדברים עם חברות,רואים סתם אנשים ברחוב,בתפילה ואפילו לחלומות זה הצליח להיכנס :)

וגם את הייתי אומרת לעצמי-יאללה, תפסיקי כבר לחשוב על הזבל הזה כל הזמן, זה לא בדיוק עזר.

הייתה שנה אחד שדי הפסקתי עם זה,וזאת הייתה שנה מדהימה. אבל אז חזרתי, וזה הוציא לי את כל האושר שחייתי בתוכו. זה ריסק אותי. במובן מסוים זה גם הוציא ממני את עצמי..גרם לי לעשות דברים שלא מתאימים לאופי שלי, כי זה קילקל אותי בכל הממדים. זה דבר שממש לא נשאר חיצוני אליך- זה נכנס לכל תא במוח.

סף הרגישות יורד,ודברים שעד לפני שניה חיפשתי לראות אותם, עכשיו כבר לא עושים לי כלום,לא מרגשים אותי. הדברים [הכמעט] נמוכים ביותר כבר לא מזיזים לי.

אני אומנם הגעתי לזה כי חיפשתי,אבל את יודעת טוב מאוד שלא מסובך בכלל  להגיע לזה. עיתונים,ספרים,תוכניות וסרטים יובילו אותך לזה בקלות מטורפת,ולפעמים גם בלי שתשימי לב. בלי שזה יפריע לך. אנחנו כבר כ"כ מחוספסים נגד המראות והמילים האלה..

לא צריך להגיע עד סרטים פורנוגראפיים כדי לטמא את עצמך.לפעמים מלל גס זה הרבה יותר נורא. יש דברים שקראתי שהרבה יותר מזעזעים אותי מדברים שראיתי.

מה גם, שאולי את סתם רואה סרט ויש בו קטע ואת רואה גם אותו, כי יאללה מה זה כבר יעשה לי. אבל זה יכול להיגמר לא בקטע אחד. כי זה מושך,ומסקרן.

ולכן חשוב לי לכתוב לך את המכתב הזה, כי אם נכנסים לתהום הזה, כ"כ קשה לצאת מזה לצערי. אל תתני לעצמך לראות קטעים לא משו, גם את זה נראה לך בקטנה. בבקשה ממך-אל תעשי את זה לעצמך. ממליצה לך בחום להתרחק מזה, כדי לא לעבור את הדרך הקשה מאוד כדי לצאת. את לא מתארת לעצמך כמה קשה. כמה בכיתי על זה,כמה התחננתי לה' שיעזור לי לצאת מזה, כמה זמן הייתי פשוט מיואשת מעצמי. כמה זה מכאיב לי שאני ככה, ואני יודעת שגם כשאפסיק לראות, הדרך לעזוב את זה לא תיגמר, זה יהיה רק שלב א', שאחריו יבוא שלב ב', שאולי הוא יותר קשה. לטהר את עצמי מזה, לשכוח. לחזור להיות אמיתית. לחזור להיות עצמי. לנתק את עצמי טוטאלית מהזבל הזה.

למה להרוס את עצמך,לתת לגוף שלך לשלוט עליך??? לא חבל עליך...? תשארי תמימה, תשארי נקיה.

אני אומרת לך את הדברים האלה באמת מכאב. אם זה לא היה כ"כ חשוב לי, לא הייתי חושפת את זה בפניך.

אני כבר חצי שנה נלחמת בזה, ועדין לא הצלחתי להפסיק.

עוד דבר-חתונה. מגעיל אותי לחשוב שאני אהיה נשואה ואחשוב על זה. באמת שאני לא יודעת איך אני אתחתן אם אני אמשיך להיות ככה.

אחות.. ואם את כן שם, אני יודעת שנשמעתי די מיאשת.  אבל אפשר,אפשר לצאת מזה. אם הצלחנו להגיע הכי למטה,אנחנו יכולות גם להגיע בחזרה ללמעלה. אומרים שה' לא מעמיד אדם בנסיון שהוא לא יכול לעמוד בו. להכל יש תיקון.

אז מה אפשר לעשות?

  • לרצות. וואלה,איזה גאונה אני. אבל לא. אם באמת רוצים לצאת, צריך לרצות את זה עד הסוף. כשאני ניסיתי להתרחק וחזרתי,זה בעיקר בגלל שלא באמת,שלא עד הסוף רציתי.

תזכירי לעצמך כל הזמן איזה רע זה עושה לך,תעשי עם עצמך רשימה של מה זה עושה לך. למה את רוצה להפסיק. ותקראי את זה הרבה. יהיה קשה להפסיק אם עדין יש צד בשכל שלך שלא רוצה. ברור שיהיה קשה להחדיר את זה גם לרגש, והוא ילחם בך כל הזמן,אבל שלפחות בשכל יהיה את כל הסיבות למה להפסיק.

  • להאמין בעצמך. בלי סוף להאמין לעצמך. אז מה אם הגעת לפה - את יכולה לצאת מזה!! תאמיני בעצמך כי ה' מאמין בך. הראיה לכך? הוא החיה אותך גם היום,למרות שאולי אתמול אכזבת אותו.  תאמיני בו,ותאמיני בך.
  • לעזור לעצמך טכנית- אם את יודעת למשל שבבייביסיטר את נופלת כי אז אפחד לא רואה, תגידי לעצמך שנשמה שלך יותר חשובה מעוד כסף.. להימנע מסיטואציות "מועדות לפורענות":-)
  • אם את רואה בבית, ויש לך אומץ-תגידי את זה להורים שלך. אני בטוחה שהם יעשו כל מה שהם יכולים כדי שתפסיקי. לי אישית אין את האומץ לעשות את זה,אבל אם הייתי עושה,זה מזה היה עוזר לי..
  • אם אין חסימה למחשב- אפשר לבקש מההורים לשים חסימה ב ל י להגיד את הסיבה! אפשר פשוט להגיד שככה מתאים לבית דתי.
  • יש הרבה דברים שאנחנו עושים כדי למלא צורך מסויים, ואנחנו הרבה פעמים לא יודעים את זה. למשל- יש ילדה שנעלבת מכל דבר שאומרים לה. אבל זה לא בגלל שיש לה רגישות יתר, היא פשוט צריכה את מה שקורה אח"כ - שכולם באות אליה,ומנסות לנחם אותה ולעשות לה קוצ'י מוצ'י. היא צריכה את היחס מהחברה, לא באמת את ההעלבות. אז אם היא תבין שהסיבה שהיא נעלבת נגמרת בגלל זה - היא יכולה לנסות ולהשיג את היחס מהחברה באמצעים אחרים!!  העלבות בעצם מספקת לה בעצם אהבה.

אותו עיקרון גם פה, אולי אני רואה כי זה מספק לי איזשהו צורך. אני מתארת לעצמי שאת עכשיו יושבת ואומרת "מה?! למה נראה לך שאני צריכה את זה???", אבל כן. אצלי לפחות..לקח לי הרבה זמן להבין למה, ומצאתי. לפחות חלק מהסיבות ללמה אני רואה.

  • להתפלל לה'. במילים הכי פשוטות. להגיד לו כמה את רוצה לצאת מזה. כמה את מצטערת במצב שאת נמצאת בו עכשיו.
  • למלא את הזמן... לנסות כמה שפחות להגיע למצבי שיעמום..
  • להזכיר לעצמך כמה את אדם טוב.  אם נצליח להזכיר לעצמנו כל הזמן שאנחנו באמת טובות, כמה דברים מדהימים יש בנו, יהיה לנו הרבה יותר קשה לחטוא. כי אם אני טובה - איך הזבל הזה קשור אלי בכלל?!

את יכולה לעשות לעמצך מין "יומן טוב" כזה, שתכתבי כל לילה דבר שניים טוב שעשית היום\תכונה טובה בך. זה יחזק את האמונה בעצמך.

  • בעיניי כדאי לדבר על זה עם אדם מבוגר יותר. כל העצות הנ"ל הם מהמורה שלי. אני לא יודעת איפה הייתי היום בלעדיה. כדאי למצוא אדם שאתה בטוח בו, ולשתף אותו בזה.  לי זה ממש עזר. פדיחה קצת בהתחלה- אבל שווה את זה.

 זה גם המקום להגיד לה תודה, אם היא רואה את זה :-)

נשמה, אפשר לצאת מזה. אפשר להתנקות. זה דורש  ה מ ו ן  מאמץ. המון אמונה בך ובה'. זה עבודה ארוכה, שלא נגמרת בחודש. אבל אם את הולכת על זה - תעשי את זה עד הסוף. ותנסי לא להתייאש. בהתחלה יהיה מאוד קשה, אין מה לעשות, לצוות על הרגש זה מסובך בטירוף. להתנגד ליצר הרע שיודע להפיל אותנו זה קשה. אבל הכל אפשרי.  וגם את הפסקת לזמן שבשבילך היה טוב, ונפלת שוב- אז מה. זה חלק מהדרך יציאה. זה הנסיון שלנו. לכל אחד יש פה נסיונות, ואנחנו צריכות להתגבר על הנסיון הזה. ככה זה החיים, לא הכל ורוד ויפה! :-) תאמיני. זה העיקר.

שיהיה מלא בהצלחה!!!!הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
וואו!
עדי (12/22/2010)
ממש יפה, מחזק ונכון!!!
זה הכל תלוי בך ובכח רצון!!!!:)
ישר-כוח על המכתב!
2.
כל מילה בסלע
אלמוני/ת (12/22/2010)
קלעת לסיבה שמביאה לזה ולעיצות להיחלצות מהמצב...
3.
ישר כח עצום!
מוריה (12/22/2010)
ממש ממש יפה. את ממש צודקת, אני הייתי תקועה בזה וב"ה אני בשלבי יציאה...
תודה רבה על העצות...
עזרו לי מאוד!
4.
ללא נושא
אמלה!! (12/23/2010)
בדיוק אני לבד ומשעמם לי והתלבטתי מה לעשות ראיתי את הכתבה והחלטתי לא להכנס לדברי כאלה...
5.
אחות,את מדהימה.
אלמוני/ת (12/23/2010)
המכתב בא בזמן ובמקום.
יישר כח אחותי, את תותחית(:
6.
את בצד של הטובים...
א (12/24/2010)
אני כ"כ מזדהה עם מה שכתבת.פשוט הרגשתי שזה כתוב עלי.ולא ידעתי שגם בנות לפעמים בבוץ הזה אבל אחותי תדעי לך שכל רצון אפילו הקטן ביותר לצאת הוא אור גדול ואסור לזלזל בו וכמו שכותב מרן הרב קוק "הרצון הטוב הוא הכל" (אורות התשובה) ולפעמים אנחנו מזלזלים ברצון שלנו לצאת וחושבים שזה לא יקר בעיניו יתברך אבל זה ממש לא כך ואנחנו בדור משוגע ועל כל הרהור טוב על כל חרטה ועל כל דמעה צריך לשמוח ולשיר לה´ ועם זה להתחנן לפניו שיעזור לנו כי אנחנו רק רוצים לחיות באור פני מלך.ועצה קטנטונת שלי לפחות עזרה מאוד:הספר אשיב ממצולות (לבנים)או תשוב תחייני (לבנות) שמסביר את כל הנושא באריכות ובמתיקות ממש ומפיח רוח בגוויות הנפולות מאותו עולם רשע.כל טוב ושמחה!
7.
ללא נושא
אני (12/25/2010)
וואוו.... גרמת לי לדמוע.. ג" מרגש, כ"כ אמיתי. כ,כ נכון...... כל אחד יכול למצוא במכתב שלך נקודות התחברות גם אם הוא לא ממש נפל באותו דבר כמו שאת נפלת אלא עושה דברים אחרים ברשת לדוגמא מצ´וטט באתרים לא כשרים, או נופל בדברים אחרים ברשת וכו´. כל הכבוד על האומץ לכתוב את המכתב. אני בטוחה שהוא יעזור לעוד הרבה אחרים! יישר כח גדול! בהצלחה רבה בכל! סומכת עליך שיש לך את הכוחות לצאת מיזה! בהצלחה!
8.
=
_ (12/25/2010)
תודה על התגובות
מאחלת מלא בהצלחה למי שצריכה. הצלחה וכוח רצון ואופטימיות.
רק רציתי להגיד ש"ה הצלחתי להפסיק.המכתב נכתב לפני.

*אשמח אם מי שקורא את זה וזה רלוונטי אליו שיגיב..(:
9.
תודה! (לת)
אלמוני/ת (12/26/2010)
10.
אני במצב דומה אז..
אלמוני/ת (12/26/2010)
מה באמת יהיה עם בעלי?
11.
כל הכבוד!אשרייך!!! (לת)
אני (12/26/2010)
12.
לאלמונית מספר 2 :)
אלמוני/ת (12/26/2010)
מה יהיה כשתתחתני בעז"ה?
כשמפסיקים לראות, מתחילים לשלוט על המחשבות.
האמת היא שלא האמנתי שזה יהיה ככה.
אני לא אגיד לך ששחכתי, כן-אני לפעמים מזכירה לעצמי בכוונה- אבל יש לי שליטה עליהם.

בגלל שלא עבר עדין מספיק זמן מאז שהפסקתי אני לא יכולה להגיד בוודאות,אבל עד החתונה..אפשר לשכוח.
וגם מזה לשכוח. אולי זה יהיה באיזה פינה בראש.אבל אם לא מנסים בכוונה לזכור..
ברור שחלק מזה כן ישאר, אבל כשזה לא יעמוד במרכז של החיים, פשוט נזרום על זה..(:

מקווה בשבילך שאת לא בגיל של דייטים עדין,ושעד שתגיעי לזמן הזה תפסיקי לראות..

בהצלחה לך!!!
13.
כל הכבוד - מניסיון -
אנונימי (12/27/2010)
בתור אחד שיצא מזה פעמיים (!)
העצות שלך מעולות ויפות מאוד, ובכלל כל הכבוד שלקחת את האומץ לכתוב מכתב כזה.
לא ידעתי שיש את זה גם לבנות (הרבה פעמים כשהיו לי את הנסיונות האלו אמרת י חבל שאני לא בת, אני רואה שזה לא היה עוזר)
14.
ללא נושא
אלמונית (12/30/2010)
חברה,ממש חיזקתם אותי.אומרים שיש כח מיוחד לכלל, וזה עוזר לי בהתמודדות כשאני יודעת שזה לא רק מלחמה אישית פרטית שלי. וכשאני מסתכלת על זה בתור המלחמה של כלל ישראל,אז אני יודעת שיש לי אחריות כחלק מדבר גדול יותר ויש לי גם על מי להשען,אני לא לבד מול העולם! תודה רבה!
15.
ללא נושא
אלמוני/ת (1/1/2011)
וואו ממש ריגשת אותי!!!!
16.
גם אני הייתי שם
ט´ (1/2/2011)
אין לי מושג איך זה קרה ולמה הגעתי לזה, אבל היתה תקופה שקבוע הייתי נכנסת לאתרים פורנוגרפיים שמציגים תמונות וסרטונים מזעזעים.
אני זוכרת שהייתי נליחמת הרבה ואומרת: מחר אני אפסיק. אבל אז מחר הגיע והרגשתי צורך לעוד, ודחיתי...וכל פעם היתה את התחושה המגעילה הזאת של: איזה מן ילדה אני, וכמה שאני מגעילה וצבועה ונוראית...
אבל בסוף עוברים את זה. הגיע שלב שהחלטתי שדי! אני לא ממשיכה יותר! והצלחתי. אמרתי לעצמי לעצור ואחר כך פשוט כבר רק נגעלתי מעצם המחשבה על מה שהיה לי.
מאוחר יותר גיליתי שגם אח שלי גולש באתרים כאלו. אצלו הספיק הזעזוע והבושה כשראיתי אותו גולש שם-והוא הפסיק עם זה.
ועכשיו גם אח שלי הקטן נופל בזה...זאת פשוט מכה. אצלו הוא לא בגיל שאפשר להסביר לו דיבורים הגיוניים, אבל אין ספק שיש יצרים לכולם-ואני ממליצה בחום לכל מי ששהורים שלו מסיכמים לעבור לאינטרנט כשר (רימון וכדו´)-לעבור. זה פשוט יכול להציל ולחסוך התמודדויות מיותרות.
17.
ללא נושא
לכותבת המכתב החמודה (1/3/2011)
גאה בך מאוד.
המורה שלך, שהיא בעצם...תלמידה שלך.
18.
למורה שהיא תלמידה
א (1/3/2011)
שירבו כמותך בישראל!
דור מלא נסיונות מזעזעים ויופי פנימי מדהים.ריגשתן אותי.
19.
ללא נושא
אלמוני/ת (1/4/2011)
וואו!! ריגשת אותי בטירוףף!! כל הכבוד על איך שהסכמת לפתוח ככה את ליבך..
נשמה!! קטן עליך העולם הזה!! את יכולה לעשות ה-כ-ל אם את רק באמת רוצה!! מנסיון אישי..
ב"הצלחה!! מאמינה בך!!
20.
ואוו!
אנונימי (3/10/2011)
א´חחח הלוואי וזה היה כזה פשוט...שבעז"ה לא נזכה לדון בשאלה הזאת יותר...ולא ניפול בשטויות האלה שוב...
21.
זה ב ו ץ
יוד (5/4/2011)
לדעתי (מנסיון) אי אפשר לגלוש כרגיל ופשוט להתגבר תמיד. אפשר לנצח עשר פעמים וליפול פעם אחת, אבל בסוף נופלים. אבל אפשר מאד לצמצם את התופעה.
לדוגמא להתרחק מאתרים שיש בהם סתם זבל שמעורר ת´יצר הרע, אפילו אתרי חדשות.

חוץ מזה, לדעתי כשבנאדם "מעלה את הרמה" של עצמו, לדוגמא מתעניין במחשבה, אמונה, תורה ומדע, הסטוריה וכו´ הוא מתרחק מהזבל. אבל אם הוא מבזבז שעות בסרטים ושיטוטים ברשת, זה מגיע בסוף.  
22.
תודה !
טל (6/6/2011)
כל כך נכון,קולע בול למצבים כאלה.
תודה על העזרה !
23.
דור נפלא
דור נפלא (7/17/2011)
ביסוד הכל צריכה לבוא ההסברה הכללית של ביטחון התשובה,ועוצם השלווה,ושמחת עז,שצריכה להיות מתלבשת על הנפש של כל איש אשר אור התשובה מאיר בנשמתו.הראי"ה,אגירת שע"ח.
אנחנו דור הכי נפלא,אנחנו דור של התשובה,אנחנו דור של בירור אמת, אנחנו דור של נשמות עצומות,ואשרינו שזכינו לקדש את ה´ בעולמנו וזמננו.
24.
תודה רבה לה´, את שליחה טובה שלו!!!
מוריה (10/26/2011)
רציתי להודות לך מקרב לב,
ממש חיזקת אותי
המכתב הזה פשוט במקום.
תודה לך
25.
כ"כ נכון! כ"כ קשה לצאת מהבוץ הזה!
פלוני אלמוני (12/29/2011)
פשוט הרגשתי כאילו כתבת את זה אלי.
26.
מדהימה!
אלמונית 1122 (1/4/2012)
וואו, אני בשוק. פשוט נכתב ישירות על מה שאני עוברת בימים אלו! יכול להיות הפסקה של חצי שנה ואז פתאום הבזק של יצר הרע שפשוט משתק אותך!
אני פשוט מעריצה אותך שנפתחת ככה,עזרת לי מאוד.
תודה
27.
ללא נושא
אלמוני/ת (6/12/2012)
זה ממש נכון, אני לא חושבת שזה יעזור לי אבל זה מחזק...
28.
התמודדות באינטרנט (לת)
ברכיה גוטמן (6/25/2012)
 
חפש