מכתב אישי לבחור שנופל באתרים לא צנועים באינטרנט
"הוא מגיע למחשב לעשות את עיסוקיו הרגילים, קצת מצ´טט, מדבר עם חברים, לאחר זמן הוא מרגיש איזה דחף, זה בלתי נשלט, זה דוחף אותו, הוא יודע מה הולך לקרות אבל לא מצליח לעצור..." מכתב אישי שמתאר מקרוב את הנסיבות שמובילות לנפילה, את התחושות שמלוות, וגם עצות איך לקום מזה
חברים מקשיבים

הוא מגיע למחשב לעשות את עיסוקיו הרגילים, קצת מצ'טט, מדבר עם חברים, לאחר  זמן הוא מרגיש איזה דחף, זה בלתי נשלט, זה דוחף אותו, הוא יודע מה הולך לקרות - והוא לא מתנגד, נו..., הוא מנסה לומר לעצמו, "אני לא אכנס לאתר פרוץ לגמרי, "רק קצת" לא צנוע" הוא נכנס- וזה יפה, וזה מושך, הוא

מרגיש משהו בוער בו, רק רוצה עוד ועוד, ולאט לאט הוא נכנס לזה.

 

הוא שכח שהוא הבטיח לעצמו שהפעם הוא לא ייכשל, הוא הבטיח לעצמו שאחרי "זמן" כל כך נפלא בישיבה הוא לא ייכשל. חצי שנה שהוא למד תורה והדברים האלה אפילו לא התקרבו אליו,הוא חשב שהוא יצליח לעמוד בניסיון, אבל.... "השעמום מביא לידי בטלה ולידי חטא" וכשהלב פנוי מן החכמה אז נכנסים לאותו בור נחשים ועקרבים!

הוא נכנס לזה ו....לא הצליח לעמוד בפיתוי, כעת רגשות הריקנות, הגועל והזעם שלו כלפי עצמו אופפים אותו!

כיצד אותו דבר שבער בו ומילא אותו לפני דקה - כעת הוא מעורר בו רגשות גועל וסלידה, "כיצד הייתי יכול לעשות דבר כזה, איך נפלתי, איך עמל של חודשים בישיבה נפל לטמיון בלחיצת כפתור" הוא שואל את עצמו .

השאלות מנסרות בחלל הלב ומחכות למענה - והמענה לא מגיע, הוא שותק, הוא מבויש מעצמו, אין מה לדבר שהוא לא מסוגל "להסתכל לקב"ה בעיניים", "איך אני יכול להתפלל", הוא שואל  הרי אני כולי מלא טומאה וזוהמה!!!

 

הוא רוצה ללמוד תורה, "אולי זה מה שקצת יטהר אותי, אש התורה" הוא אומר לעצמו, אבל אז בא איזה קול מאחור שאומר לו, "מה אתה עושה את עצמך? לפני דקות שקעת בעולם החטא ועתה אתה הינך מבקש לשתות ממקור מים חיים?" אכן כן אומר הוא לעצמו, "אינני יכול ליצור מגע עם עולם הקדושה כעת, עד שאטהר, עד שאמרק את כל חוליי נפשי..."

 

---סוף---

 

הנני מעלה דברים אלו על הכתב, לצערי מתוך ניסיוני האישי, ומתוך מחשבה שאולי אם אשתף עוד אנשים עם התופעה שאני בטוח שהרבה מהם שותפים לה בצורה זו או אחרת, אולי הדבר יעזור לי ולהם להתמודד עם הבעיה!

 

ברצוני קצת לנתח את התהליך שעובר על האדם שנמצא למצב כזה:

התיאור מתחיל מהרגע שהאדם הגיע למחשב, לרוב בזמננו שיש אינטרנט מהיר (ולצערנו הוא לא חסום מאתרים לא כשרים) והמחשב רוב היום מחובר לרשת, הכניסה לאינטרנט לא נעשית לצורך מוגדר אלא "סתם" לצ'טט, ולדבר עם חברים, לדעתי נקודת מפתח ראשונה עם הבעיה היא הגדרת הצורך.

 

אתה ניגש לאינטרנט - תגדיר לעצמך מה אתה רוצה, וכמה זמן אתה מקציב לזה.

אל תחרוג מהמטרה ומהזמן, תגיד לעצמך לפני שאתה מתחיל "אני באתי לעשות את זה וזה וזהו!"

 

בשלב השני שבו האדם כבר התפתה לצערנו ונלכד ברשת היצר:

כאן נדרשים ממנו כוחות גדולים של גבורה על מנת להפסיק, אבל צריך לאזור גבורה, תדחה את היצר, תאמר "אני רק הולך לשתות משהו מהמקרר", תרד לרחוב ותעלה חזרה במדרגות, תכפה את עצמך לעשות דברים שיקררו את אש היצר!!

 

בשלב השלישי שבו האדם כבר לצערנו כבר נכשל:

כאן חשוב לזכור ולשנן עוד פעם ועוד פעם, "בנים אתם לה' אלוקיכם",וגם בנים משחיתים נקראים בנים, הקב"ה אוהב כל אחד ואחד עד בלי די בכל מצב, ההתרחקות שנוצרה בעקבות החטא היא רק מצידנו, אנחנו יצרנו מסך, והקב"ה מחכה שנסיר אותו, הוא לא התרחק מאיתנו!!! הסרת המסך זהו שלב שתלוי

בנו, אם אנחנו לא שוקעים בייאוש ועצבות, אז יש לנו את הכוח להסיר את, המחיצה  - וח"ו להעלות על הדעת שכל העמל שהשקענו בעולמנו הרוחני ירד לטמיון, דברים שנקנו בעמל לא אובדים, הם אלו שמגלים את המדריגה האמיתית שלנו - ולא החטא!!

 

 והקול שלוחש מאחורי אוזנינו "מה אתה עושה את עצמך? לפני דקות שקעת בעולם החטא ועתה אתה הינך מבקש לשתות ממקור מים חיים?" זהו הקול של היצר הרע, הוא יודע שכעת תפקידו זה להרפות את ידינו מלעשות תשובה, ועל כן הוא מרחיק אותנו מעולם הקדושה. צריך לדעת שכל טיפה של מים חיים עוזרת להרוות נפש עייפה, אסור לנו להרגיש את עצמנו טמאים בעקבות החטא.

 

- לגבי ההתמודדות של השלב לאחר החטא מומלץ וחובה ללמוד את "אשיב ממצולות" של הרב יהושע שפירא.

 

לסיכום:

ההתמודדות עם יצר העריות, היא התמודדות שכל אדם חי עובר אותה, אל לאדם לחשוב שזה רק הוא שלא מצליח לעמוד בניסיון.  ובדורנו ההתמודדות נעשית קשה וקשה, אבל אם עומד בפניינו ניסיון - סימן שיש לנו את היכולת להתמודד איתו!

צריך לחשוב, כן לחשוב, איך אני מונע את עצמי מליפול, איך אני לא אכשל, ממה אני צריך להיזהר, לימדנו הרמח"ל שצריך האדם לפקח על מעשיו ולראות מה התועלת בהם, יש דברים שצריך להתרחק מהם.

 

והנקודה השנייה היא - לעולם אל תתייאש, תמיד תסתכל קדימה איך אתה יכול לתקן את מעשיך, "ואם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שיכולים לתקן"!

חג כשר ושמח

חג מלא חירות פנימית

 

קישורים למאמרים נוספים בנושא-

בגלל רגע אחד... -  http://www.kipa.co.il/noar/n_show.asp?id=4846

גלישה באתרים לא צנועים – פנייה של אמא (2 חלקים)- http://www.kipa.co.il/noar/n_show.asp?id=5089הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
1.
יישר כוח...
לא משנה (4/27/2005)
יש כמה אנשים שאני מכיר שגם גולשים באתרים האלה ואני תמיד עוצר אותם ובזכות מה שכתבת פה כבר לא נראה לי שהם יכנסו לאתרים האלה כי אני אראה להם אותם בתודה רבה ויישר כוח...
2.
ואוו!!
אנונימית (4/28/2005)
באמת באמת כל הבוד שאתה מעלה את זה!! אין ספק שקשה בכלל להתנתק מהמחשב ובטח בגלל כאלה דברים! אבל עצם זה שאתה מעלה את זה על הכתב זה מעודד שאתה לא לבד...!
3.
אשרייך
שלומי ,חברים מקשיבים (4/29/2005)
עלה והצלח במעלות התשובה!
מומלץ מאד לקרוא את ספרו של הרב יהושוע שפירא "אשיב ממצולות" הוא ממש מחיה מתים בענין זה ובכלל. וכן כדאי לקרוא מאמר שכתבתי הנקרא"איך שבים בתשובה"
בהצלחה רבה
4.
עצה
אלמונית (4/30/2005)
כידוע לכולנו זה מאוד קשה להתגבר על הרצוןוהפיתוי שתיארת לכן יש לי עצה טכנית: להדביק על מסך המחשבת פס´ כלשהו (רצוי כזה שחשוב לכם) ואז כאשר יהיה לכם החשק להכנס לכל מיני אתרים כאלה לא יהיה נעים לעשות זאת ליד פס´ קדוש וכו´. אישית זה עוזר...
5.
זה ממש נכון
אלמוני/ת (5/1/2005)
התיאור והפתרונות
6.
פורנוגרפיה מול קדושה
פוני ירושלמי (5/3/2005)
קל להזדהות עם הכותב, לרוב הגברים שאני מכיר יש נטייה להכנס לאתרים מהסוג הנ"ל.
אבל רגע לפני, תחשוב על המצולמות, תחשוב שבאתרים שונים מוצגות נשים שהוברחו עונו ונאנסו, והגיעו מארצות עולם שלישי במזרח הרחוק, אפריקה, בריה"מ לשעבר ודרום אמריקה, תחשוב שבשביל שבעל אתר ירוויח כסף מספר גדול נשים סובלות מאד, וחיות בתנאי עבדות והשפלה.

חשוב שתדע, יש לכולנו יצר מין.
ומטרתו העיקרית היא לגרום לך למצוא בת זוג ראויה ולהקים איתה בית יהודי כשר.
זה קשה, כרוך במאמצים אכזבות ומשאבים (היו לי 70 דייטים לא מוצלחים ויש כאלו שהיו להם יותר)
אבל עם תסתפק בתמונת עירום של נערה סינית שלעולם לא תפגוש, הייצר שלך לא יהיה מספיק חזק בשביל לארגן לך עוד דייט עם בחורה אמיתית מרמת גן.
הייצר של צריך להיות חזק מספיק, בשביל נסיעה של שעה בכל כיוון, תשלום עלות של ארוחה, ושיחה של שעתיים, אל תחליש אותו.

ותזכור משהו אחד חשוב, הדבר האמיתי שווה יותר מכל התמונות שבעולם.

7.
לכל מי שנמצא בפנים יש פיתרון!
יהודי (5/4/2005)
מינסיוני האישי הייתי ממליץ על שתי דרכים שיוכלו להסיר את הנגע הרע :
1.לפנות לספק האינטרנט אליו אתם מחוברים ולבקש חסימת אתרים לא צנועים
(כרוך בתשלום )
2.מי שאינו יכול לעשות את החסימה מהספק מסיבות כאלה ואחרות אני מציע על הורדת תוכנה שחוסמת בכתובת:
http://weblocker.fameleads.com/get_weblocker.asp
דרך אגב התוכנה חופשית
אפשרות נוספת היא להוריד את התוכנה הקרויה-cybersister
תוכנה מאוד מומלצת,אפשר לחפש אותה במנועי חיפוש גוגל ועוד הרבה כמוה.
הניסיון מוכיח שכאשר שמים גדר וסיג מצלחים יהי רצון הקב"ה יעזור לנו לשמור את הברית ותמיד ניהיה מחוברים רק אליו אמן.
נ.ב איני יודע אם התוכות הנ"ל הינם מאפשרות חסימה טוטלית אך שווה לנסות .
8.
אל תתייחד עם המחשב...
אנונימי (5/4/2005)
אני מתכוון ברצינות!
תתייחס למחשב כמו אל אשה זרה שאסור אפילו להתייחד איתה.
תלך למחשב רק כשיש עוד אנשים איתך בחדר, או שיכולים להכנס בכל רגע והדלת פתוחה.
אם בני הבית ישנים אל תלך למחשב.
פשוט ללמוד מהקווים האדומים שחז"ל הציבו לנו בתחום העריות.

בהצלחה.
9.
ללא נושא
ג (5/5/2005)
אמנם אני אשה אך גם לי יש נסיונות אחרים מסכימה אתך על כל מילה הרבה הצלחה
10.
ללא נושא
אלמוני/ת (5/5/2005)
עצוב... בתור אחת שנפלה לא פעם...צריך לעשות בעיקר פעולות מניעה...כלומר הסייגים שלא קיבלנו על עצמנו מחז"ל אז...לחדש...מי שהנק´ נפילה שלו חזקה...אז אם באמת רוצים לשוב אז בדברים ה"קטנים" להפסיק עם עיתונים רגילים ספרי "מבוגרים" (תמיד כמעט יש שם קטעים...) מי שראשו לא נקי ..אין ברירה...אלא להתרחק פי 7...ובע"ה נחזור בתשובה ונעבוד את ה´ רק בטוב..
נ.ב יישר כח!....
11.
פששש יישר כוח
מאומן (5/7/2005)
קשה לי מאוד להתגבר על הפיטוי אבל אני מצליח הכל תודות לשם יתברך...כל פעם שאני חושב על הפיטוי אני ישר נזכר באכזבה של ה´ מאותה לחיצה קטנה שאני יעשה , אני חושב על איך התפילה שלי תראה אחרי שאני יכנס לדברים כאלה...ואני מעדיף שלו להכנס בכלל
12.
אני בת- וממש ממש קשה לי!!!
בת 18 (5/23/2005)
אני בת, ולצערי הרב, יותר מפעם אחת נפלתי בצ´אטים וכד´.. אין לי איזה לימודי תורה שיחזיקו אותי. ממש קשה לי! אני לא מצליחה להתגבר..
13.
לא צריך רק לא לראות
חיננית (5/26/2005)
לא צריך רק לא לראות דברים שכאלה, צריך גם לא לחשוב על דברים שכאלה. שזה ערעור עברה.
וזה קצת יותר בעיתי, אבל מן הסתם אם תחליט/י לא לחשוב על זה אולי זה בכלל לא יהיה איום לגבך/יך
14.
תודה רבה
יהודי (5/30/2005)
תודה רבה על מה שכתבת פה כי גם אני נכנס לאתרים כאלה והתחתי עכשיו להתחזק ולא נכנסתי המון זמן ומה שכתבת פה חיזק אותי עוד יותר
תודה
15.
ללא נושא
שמוליק (6/7/2005)
עלה והצלח תמשיך לעסוק בתשובה מתוך שמחה ותיסכל 95% מהזמן על העתיד ולא על העבר בנוסף לדעתי אין אפשרות להנצל מזה אלא ע"י סינון אתרים חזק כמו חברת נתיב -בני ברק שבודקת כל אתר ואתר לפני שמאשרת נבדק כיעיל
16.
דרכנו איננה פשוטה
יוסף (6/17/2005)
אכן היצר עלול להיותר הרסני...עלינו לעמוד על המשמר - עם כל הקושי הכרוך בדבר. המחשב הוא אמצעי בלבד, ואם המחשב הוא אמצעי לסיפוק דחפים מיניים זה מסוכן. תחשוב על עצם המשפט ותבין עד כמה זה נכון. בל נתן לעצמנו ליפול ברשת זו. איש איש ושיטותיו להתגבר. ואכן חשוב לדבר על הדברים. אין צורך להסתיר ולהדחיק. כולנו יחד כאור איתן. חזק ואמץ ידידי ! בהזדמנות זו אברך את כל בית ישראל !
17.
עצה טובה לכל הלוחמים
אלי (6/26/2005)
גם אני נכשלתי ל"ע אבל עכשיו יש לנו מורשת ב"ה וזה הדבר הכי טוב בעולם!!!!מומלץ לכולם!!!! זה אמנם חוסם גם אתרים טובים אבל זה ממש עוזר לא ליפול
נ.ב.גם במורשת אפשר להגדיר אתרים טובים בלי שיהיה אפשר להיכנס לאתרים לא צנועים.
חזקו ואמצו!!!
18.
תודה רבה
חוי (6/30/2005)
רק רציתי להגיד תודה ,אבל לפעמיים אנשים נופלים כול כך חזק וזה לא רק באינטרנט בחיים בכלל וחוזרים וחוטאים גם אם רוצים לחזור בתשובה...זה ממש מיאש
19.
כותב יקר-תודה ר-ב-ה!
אחת העם (7/25/2005)
גם לי היו כמה "נפילות" כאלו, והתהליך שאתה מתאר כאן הוא בדיוק,בדיוק מה שקורה לי וזה באמת נורא מתסכל...
אני מקווה שיש לך מושג אטיזו שליחות חשובה עשית כאן...
אז-שוב תודה רבה,ויום טוב,ושנצליח בעז"ה... :)
20.
עצה גדולה לכל הנופלים ביצרם מניסיון אישי
אלי (8/23/2005)
עד לא מזמן הייתי נופל ביצרים שלי והייתי אובד עצות חשבתי לעצמי איזה טמא אני בטח תפילותי טמאות כל תרגיל שניסיתי להתחמק מהיצר ניכשל התפללתי לקדב"ה שיתן לי עצה ותושיה איך להיפטר מהתאות שלי ובמקביל אמרתי והזכרתי לעצמי את מה שאמר רבי נחמן מברסלב שאין ייאוש בעולם כלל ולהיות תמיד בשמחה ואמרתי לעצמי אם כלל אין ייאוש בעולם אז זה גם תקף לגבי שאפילו אם אני נמצא במקום שפל אז גם לגבי אין ייאוש ואני יכול לצאת ולחזור מהמקום השפל שאני נמצא בו ולחזור אל הקדושה והטהרה וכך מצאתי דרכי חיזוק עד שיום אחד ה" נענה לתפילותי רגע לפני שאני נופל שוב ביצרי אמרתי לעצמי כך שאני הולך להילחם ולנצח את יצרי ותאותי למען גאולת עם ישראל ולמען גאולת ארץ ישראל ולמען תורת ישראל ולמען אלקי ישראל ולמעני כדי שאוכל להיות קדוש וטהור וזה עבד וכך ניצחתי כנגד כל הסיכויים ובעוז את היצר הכי חזק שלי הייתי בהלם איך זה עבד וזה הביא לי תאוה לנצח את כל התאות האחרות שלי כמו תאות האכילה
21.
ישר כח
אנונימי (8/30/2005)
כל הכבוד על המאמר שקראתי את הדברים הרגשתי שהכותב מדבר אלי , ותודה רבה לכולם על העצות
22.
ללא נושא
אלמוני/ת (9/4/2005)
מנסיוני:דבר אחד בשורש העניין, שכל שאר העצות לא שוות כלום בלעדיו, אבל איתו יש להן מקום...- התמודדות.
בשביל להתמודד חזק, לתת "פייט" רציני ובע"ה ובעזרתנו גם לנצח יש צורך לסגל לנו דרך חיים של התמודדות לא רק במלחמת היצר אלא ,פשוט, בחיים. כשמישהו פוגע בך ואתה מתגבר ושמגיב בצורה המתאימה או כשהקשר שלך עם ההורים לא משהו ואתה לא נשאר פאסיבי אלא פועל ומשנה את הדבר אפילו שקשה , כי ככה זה החיים- ´התמודדות´ על אף הקשיים וכן .. גם הנפילות לנו יש מטרה בחיים ואנחנו נצעד לעברה! אחרי שסיגלנו לעצמנו את הדרך חיים הזו ואנו מגיעים למצב הזה, מול המחשב כשהיצר מתגבר... זה פשוט סיפור אחר לגמרי, באמת שאחרי שאתה חי חיי התמודדות ואתה מגיע למצב הזה העוצמות שלך הרבה יותר פעילות ומגולות ע"מ להתמודד ולהתגבר. בהצלחה
23.
קלעת בול...
אלמוני (9/25/2005)
אתה לא יודע כמה חיזקת אותי עכשיו...

באמת תודה...
24.
תגובה
אלמוני (1/19/2006)
כול הכבוד לך על האומץ הרב
25.
תודה
אלמוני/ת (5/11/2006)
המכתב הזה פשוט הרים אותי מהמצב הזה, ואני מקווה שלתמיד.
26.
ללא נושא
מירה (7/27/2006)
שמעתי בהרצאה נקודה למחשבה מענינית!!!
כתוב מידה טובה מרובה ממידה רעה פי 100!!!
אם בלחיצת כפתור אחת קטנה ניתן להגיע לכל זה( לדבר רע) קל וחומר לדבר טוב!!!
27.
תודה! עודדת אותי!
שמ.ד (10/5/2006)
ברוך תהיה!
28.
סיפור אישי
אלידור (12/11/2006)
זה סיפור שהייתי רוצה לספר לכולם
אני באתי מבית חילוני גמור בגיל 12 אבא שלי נפטר לאט לאט עם השנים התחלתי להבין מה החברה החילונית דורשת התחלתי לעשות עגילים בכול מקום אפילו קעקועים בשביל לרצות אותי כך חשבתי למרות שהייתי מרצה את הסביבה אמא שלי כשהייתי בן 17 התחילה להיות בדיכאון לא ידעתי מה לעשות כיוון שאבא שלי נפטר ורק אותה היה לי בחיים לאט לאט התחלתי להתחזק והיא הבריאה פלא פלאים ברוך ה´ כיום אני משתדל להיות יהודי טוב ואני מתחזק כי בעצם לאט לאט אני מגלה את האמת ומה המשמעות של להיות יהודי שומר דת כל הצרות שהיו גם חובות כספיים נעלמו כלא היו והשם עזר לי לצאת מכל משבר אפשרי הייתי חילוני גמור ואני לא דתי אך מתחזק רציתי לשתף את כולם בזה כי חשוב לי שתעו שהכל קורה לטובה ואין דבר יותר חשוב מלשמור על תורת אבינו שבשמיים אני הבנתי זאת על בשרי והבנתי מהי דרך האמת אני מקווה שגם מי שהוא חילוני יבין וידע לאט לאט להתחזק ולהתפלל כי בכל אחד מאיתנו מסתתרת נפש שיודעת ויכולה לשמור תורה ומצוות והיא צריכה לדעת שזה מה שהכי חשוב אמנם עדיין קשה לי עם שמירת הברית לאט לאט אני מנסה להימנע כמה שיותר וב"ה אני יודע שעכשיו אחרי שהנתי מה הוא פלאו של השם יתברך וכמה הוא אוהב אותנו אני מאמין שאין דבר שהוא בלתי אפשרי ואני יודע שבעתיד ב"ה אני יתחזק יותר ויותר ואני מציע לכולם להגיע למסקנה הזאת
ותזכרו:אין לנו על מי לסמוך חוץ מאבינו שבשמיים!!!
29.
אני מבין אותך
גדניאל (8/7/2007)
אחי יש לי בדיוק את הבעיה הזו שלן היצר שהוא תוקף וחזק מאוד,ומה שכתבתה פה אני יודע הכל אבל תיזכור שבזמן אמת היצר חזק ואיש אינו יכול עליו.
30.
זה כ"כ קשה
אני (7/31/2008)
גם אני הייתי ככה פעם, ואני כ"כ מבינה ת´אנשים שעושים את זה..
זה קשה להתגבר על היצר.
וזה כ"כ מושך- וההרגשה אח"כ איומה!!!
אבל ב"ה אני כבר לא שם...
התגברתי על היצר..
תודה ה´!!
31.
ללא נושא
אלמוני/ת (12/10/2008)
אני בעל רקע חרדי,לפני כמה שנים במיסגרת עבודתי חסיד גור אחד השפיע עלי להתחזק בנושא של שמירת העיניים והנילוים לזה, ועל ידי התגברות קשה ביותר על קדושתי בנושאים אלו מכיון שלא הורגלתי בזה, הגעתי להארה רוחנית עצומה והתחלתי לשיר ממעמקי ליבי "כאיל תערוג אל אפיקי מים כן נפשי תערוג אליך אלוקים"והתחזקתי בשמירת כל המצוות,ולאחר מיכן באה נפילה נפשית ,עברתי לאחר מיכן עידוד וקריאת ספרים בנושא,והבנתי שעל אף שהדבר נראה כדבר שרק הצדיקים מדקדקים בזה, זה יסוד גדול ביהדות ,ובאמת ראיתי שבימים של חיזוק התפילה שליוכל הדת כולה בחשק והרגשת קירבה לאלוקים ובירידה בנושא הזה להפך,העצה שלי בהקשר לאינטרנט וכדומה שאדם ידע שאם הוא לא שומר את עיניו מדובר בתוצאה של פורקן מיני, כי האדם לא יכול לישלוט על הנושא מתי שיש לו גירוי גבוה ,וכן ראיה של נשים לא צנועות גורמת לירידה רוחנית וריחוק מהבורא(ראה בילעם-אלוקיהם של אלו שונא זימה)וכן לפחות אינטימיות עם האשה וכן "אבר קטן בגופו של אדם משביעו רעב מרעיבו שבע"-עונג זמני שמביא לרעב לא נעים.
אני כותב דברים אלו לזיכוי הרבים.
32.
ללא נושא
אלמוני/ת (12/10/2008)
ברצוני להביא רעיון בנושא ,של החפץ חיים זצ"ל "עיר קטנה ואנשים בה מעט ובא עליה מלך גיבור עצום ורב ובנה עליה מצודים גדולים וחרמים ובא איש מיסכן וחלש והציל את העיר בחכמתו"(קהלת)-משל לאדם שהייצר הרע בא עם עוצמה גדולה והייצר הטוב משול לאיש מיסכן מצליח להציל את האדם ,והשאלה היא איך, הרי הוא מיסכן וחלש, אלא שהייצר הרע אומנם הוא חזק אבל זה רק בדמי ובדימיון ,לאומת הייצר הטוב הוא אין לו דימיון ולכן הוא חלש אבל הוא השכל הישר והטוב לאדם,כמו במילחמה ששמים טנקים וכו´ מדמי להטעות את האוייב אבל למעשה לא שווה כלום,ולהוכיח זאת אם תנסו ליזכר על כל הנאה גשמית שהיתה לכם בעבר קשה יהיה לשחזר בראש את כל הארוע לאומת מעשים טובים שתיזכרו עד לפרטים הקטנים ביותר.
33.
האושר האמיתי של יהודי
אלמוני/ת (12/11/2008)
יש פסוק שאנו אומרים כל יום בקריאת שמע "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם למען תזכרו ועשיתם את כל מצוותי והייתם קדושים לאלוקיכם"-אחרי לבבכם-מינות,אחרי עיניכם-זו הזנות ואז הקב"ה מבטיח ועשיתם את כל מצוותי והייתם קדושים תרגישו את קדושתי,וכן בפרשת קדושים "והייתם קדושים כי קדוש אני"פרושים מעריות ועבירה-רש"י.מתוך ניסיון אישי של בן ישיבה שהתחזק בנושא אני מרגיש כיום את קדושת הקב"ה ואושר עצום בנישמתי ואת ההנאה האמיתית בעולם -"את החיים ואת הטוב".
34.
ללא נושא
אלמוני/ת (7/13/2009)
ישר כח
35.
ללא נושא
אלמוני/ת (7/13/2009)
ישר כח
36.
ללא נושא
אלמוני/ת (7/13/2009)
אתם אתר מצויין תודה רבה רבה ממש הצלתם אותי!!!!
שה´ יברך אותכם וכל הכבוד לאנשים שמפעילים את האתר הזה ממש ממש!!!!
37.
תודה
אלמוני (5/23/2010)
אין לי מילים מכתב מצויין אני מקווה שהוא ימשיך לעזור לי כמו שהוא עזר לי ברגע זה
38.
ללא נושא
חסוי (9/22/2010)
רבנו נחמן ירד לעולם לתקן נשמות וזה תיקון גדול שהביא. התיקון הכללי.תיקון זה על הרבה דברים אבל במיוחד לפגם הברית. מי שהולך לקברר רבנו ושם פרוטה אחת בשבילו רבנו אומר שהוא מומחה בדבר זה והוא התאמץ בשבילו לאורך ולחוחב. סבושל רבנו הבעל´´ט.אומר כל מי שמביא זק´´ל. או שיקבור את בניו חיים או שיהיה לו צער חינוך ילדים גדול.
39.
עוד עצה קטנה
אחיכם (10/7/2010)
להתמודד עם תאוות היצר זה אפשרי 24 שנים שנלחמתי בתאווה עצומה אם אסכם את זה בכמה נקודות קצרות אומר ש... זה תלוי בחוזק האישי שאתה מאמץ לעצמך נאמר"לעולם ירגיז אדם יצר הטוב על יצר הרע"
הכוונה - להרגיז ממש!!!!
להתעצבן עליו לא לפחד ממנו - להיות מעליו ! נכון שבגמרא מסופר על אמוראים שזילזלו בו ולכן הוא התגרה בהם -לכן לא צריך להתנשא אלא לסלק אותו בכל רגע שאתה מרגיש שהוא משפיע עליך ולו רק מעט - ככל שתלמד לזהות אותו כך תלמד להשתיק אותו רחוק מאוד "מעיר המבצר שלך" הוא מגיע בכל מיני דרכים למשל ..הרגשת עצבות קלה.. הרגשת חסר לי... הרגשת גאווה על חברים... וכל דבר רע שהוגדר על ידי חזל .. הוא השתלטות של יצר הרע על עצמך מבלי לשים לב - ואז המראה הראשון שך תאווה שאתה נתקל בו קופץ עליך והקרב כמעט אבוד.
לא להתיאש בכלל לאחר מעשה - לעשות תשובה - ולהמשיך הקרב ארוך , עם הזמן הדעת שלך תתחזק - החוכמה שלך גם כן וכוח המלחמה שלך יהיה תקיף וחזק יותר - לשם אתה שואף! כל הזמן! להיות חזק! אני אומר את זה לאנשים שמבינים את אמונת השם -איזהו גיבור -הכובש את יצרו - הגבורה היא רק כנגד היצר שלא עישה בך כרצונו - מצד שני אהבה כלפי החברה ושמחה צריכה להיות בך תמיד - אתם טובים אתם מצויינים! אחרת השם לא היה בוחר בכם להיות הלוחמים האחרונים של עם ישראל!

כל מלחמה קלה של כל אחד - היא עצומה בשמיים - במיוחד בדור הזה - שהפריצות בכל פינה.
ושנצליח - אוהב אותכם מאוד!
40.
ללא נושא
יאיר (10/14/2011)
לדעתי חשוב להדגיש שכל העצות הנפלאות הללו טובות רק לאחר שעושים רימון כי בלי זה אפשר להינצל בזכות העצות הללו עשר ועשרים פעם אך בסוף כמעט תמיד יבוא רגע של חולשה ומשם תוך שניה הופ נפילה ח״ו...
הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לא לאפשר גישה לאיטרנט פרוץ!!!!
לעולם!!!!!
לפי ההלכה יש בכך איסור גמור גם אם לא נכשלים!!!!(עיין כתובות דף יט סוף עמוד א)
זה חייב להיות הצעד הראשון!!!

המון המון המון הצלחה!!!!!!!!!!
41.
תודה רבה
אנונומי (3/30/2013)
אני נפלתי בזה וזה קשה לי אני לומד תורה והכול מתפלל אבל הרבה במחשב וזה גורם לזה תודה רבה תמשיך להעלות דברים חיזקתה אותי יישר כוח!
42.
יישר כוח
יוסי (6/8/2013)
אני נקרא לדמות בישיבה שכולם מנסים לחקות אותה כגון אני מאריך יום אחד בתפילה יום למחרת עוד 5 בחורים גם או אני מתחיל לכתוב ספר עוד 5 בחורים גם וכו..

ובכול זת מתי שאני מגיע פעם בכמה חודשיים בישיבה אני נופל בזה.

וכול הענין שבישיבה אני מחזק את הבחורים על הענין הזה ובסוף אני נכשל לצערי הרב אני נכשל.

על כול פנים אשכויח עצום על ההשקעה הזאת.
43.
ללא נושא
אנונימי (11/29/2013)
תודה..באמת ניסיון קשה מעוד..תודה על העידוד
44.
מדהים
אנןנימי (3/13/2014)
מדהים איך שאתם מבינים ומנתחים את הסיטואציה למרות שהנושא הוא אינדבידואלי אתם יודעים מניסיון מה קרה אחד על אחד באופן מדויק וגם יודעים איך לעזור ולתת תקווה חדשה שניתצת בלב ישר כח גדול
45.
מדהים
אנןנימי (3/13/2014)
מדהים איך שאתם מבינים ומנתחים את הסיטואציה למרות שהנושא הוא אינדבידואלי אתם יודעים מניסיון מה קרה אחד על אחד באופן מדויק וגם יודעים איך לעזור ולתת תקווה חדשה שניתצת בלב ישר כח גדול
46.
תודה רבה! אבל...
פלוני (4/25/2014)
אני חייב לומר ישר כח עצום לכולם ותודה רבה לכם כי הדברים חיזקו איתי
רק הבעיה היא שאני יודע שכמו תמיד אני מתחזק ואז אחרי כמה ימם או לצערי הרב לפעמים מספיק כמה שעות...
אני נופל שוב...
ואז עוד פעם אני מתחזק ונופל שוב...
ואז עוד פעם ועוד פעם עד היום...
למי שזה קורה לו אני חושב שאני יודע איך למנוע את זה ואולי זה הסיבה שהשם מנסה אותי בזה...
צריך פשוט לא להפסיק לקרוא דברים שמחזקים בזה...
אם כל יום אפילו כמה שניות! נקרא איזה הלכה מהרב"ם עלזה או איזה ספר מוסר שמדבר על זה זה ישמור עלינו...
אני חייב לומר עוד נקודה חשובה שאני חושב שחשוב מאוד שתדעו אותה... כולכם!.
אני בטוח ללא צל שספק שכבר מזמן הייתי נהיה חילוני אם לא הייתי יודע את הנקודה הזאת...
הנקודה היא - "לא להתייאש"
גם אם נפלת אל תתייאש לא משנה כמה ולא משנה באיזה צורה...
פשוט תאמין בעצמך ותמשיך הלאה ותוכל לעשות את זה אם תדע שהקב"ה אוהב אותך איך שאתה והוא מבין אותך!
והכי חשוב - "הוא בוחן אותך לפי איפה שהרצונות שלך נמצאים!
אני מקווה שעזרתי למישהו אבל מה שבטוח שעזרתי לעצמי...
נ. ב. לא לשכוח שהשם לא מביא שום ניסיון לאדם שהוא לא יכול לעמוד בו שום ניסיון! אבל ממש אפילו הכי גדול בעולם!!!...
 
חפש