בינו לבינה על קצה המזלג
הנושא המדובר ביותר בשאלות הנשלחות לחברים מקשיבים הוא "בינו לבינה" ויחסים וקשרים בין המינים. אז איך בכלל ניגשים לנושא הזה? והאם יש כמה טיפים כלליים שיכולים לעזור? הכל בכתבה שלפניכם, מאת ציפיה מצוות חברים מקשיבים.
צוות חברים מקשיבים

 

כשמקלידים בגוגל "חברים מקשיבים", יש השלמה אוטומטית לנושא "חברים מקשיבים בינו לבינה". כשנכנסים לאתר ומחפשים שאלות תחת הכותרת "בינו לבינה" מוצאים יותר מ900 שאלות בנושא. מפתיע? לא בטוח... 

 

"אני לא יודעת מה לעשות, מצד אחד אני מרגישה אליו משהו ומצד שני אני לא רוצה את זה"

"פתאום התחלתי להרגיש סוג-של צורך/רצון לדבר עם בנות"

 

חומרים טבעיים בלבד

אם אתם קוראים את זה, סביר להניח ששאלתם את עצמכם את אחת מהשאלות האלו או שאלה אחרת בסגנון. שאלות כאלו נפוצות במיוחד בגילאים שבין 12 ל 20.

עצם שאלת השאלות האלו היא דבר טבעי ומבורך! אומר אפילו יותר מזה – כאשר רגשות אלו אינם מתעוררים בגילאים האלו, זו נקודה לבירור. ביום השישי לבריאה, הקב"ה ברא גבר אחד ואישה אחת. ההמשכיות של העולם תלויה בקשר ביניהם, בחיבור ביניהם. ככה זה עד היום: העולם תלוי בקשר בין שני המינים, העולם קיים רק בזכות הקשר הזה. לכן, אנחנו צריכים לשמוח שאנחנו מרגישים את הרגשות האלו, ומתחילים להיות מודעים לרצונות טבעיים שמתעוררים בנו.

עכשיו השאלה היא: האם גיל ההתבגרות, הגיל בו הרגשות האלו מתעוררים, הוא הגיל הנכון לטיפוח הרגשות האלו וליישומם על ידי קשר עם בני המין השני?

 

ללא חומרים מלאכותיים

השלב שאנחנו נמצאים בו עכשיו הוא שלב מעניין, מאתגר ומדהים. אנחנו מתחילים לחפש מי אנחנו ומה מתאים לנו. זה גיל שחשוב לנו לייצג את עצמנו מול החברה בצורה אמיתית, מה שעוזר לנו לחדד עוד את האישיות שלנו והערכים שלנו. מכיוון שהזמן הזה כל כך חשוב לבנייה העצמית שלנו, מומלץ להתמקד "בי". קשר בריא בין שני אנשים הוא קשר של נתינה וקבלה. כאשר יש קשר עם מישהו, באופן טבעי אנחנו מתמקדים בו ונותנים לו הרבה זמן והתייחסות. את ההתייחסות הזאת כדאי שניתן לעצמנו. אחרי שנעשה עבודה, שאמנם רק מתחילה ואינה נגמרת, אחרי שנגלה את כל השכבות שבנו, אחרי שתחנות החיים ילמדו אותנו עוד על מי אנחנו, רק אז נהיה חזקים מספיק ונוכל להכיל קשר ולתת לאדם נוסף, לעולם נוסף, להיכנס לחיינו.

 

טרי טרי!

הרגשות והרצונות האלו, בוערים בנו עכשיו. לחכות ולדכא אותם בינתיים עד שנהיה חזקים מספיק, זה לא פיתרון שניתן למימוש. אז מה עושים?

כמו שאמרנו, הרגשות האלו נכונים וטבעיים. כדי לממש אותם עכשיו אנחנו צריכים למנן ולנתב אותם למקומות שמתאימים לנו עכשיו. הרצון לחיבור נפשי, לשייכות, למישהו יקשיב לי, הוא רצון שניתן לממש אותו עם הסביבה שכבר יש לנו. זה הזמן לחזק קשר עם חברה קרובה, עם אמא או עם אחות. קשרים כאלו יכולים להגיע לעומקים מדהימים ולהמשיך איתנו כל החיים.

את הרצון לקשר פיזי עם בן/בת המין השני לא ניתן לממש כרגע, אבל קשר מהסוג הזה הוא קשר שגם ככה צריך להגיע אחרי קשר נפשי עמוק עם שני בני הזוג בזמן ובמקום הראויים, לכן נתמקד ברצון לקשר נפשי שכן ניתן לממש אותו כרגע ונתחזק קשרים שכבר קיימים עם הסביבה הנוכחית שלנו.

 

בקצרה: 

"הכל בסדר": הרגשות שאנחנו מרגישים הם רגשות טבעיים, נכונים ומבורכים!

"אתר בבניה": עכשיו זה הזמן הנכון להתמקד בעצמי ולבנות את האישיות הבוגרת שלי!

"קשר כפול": האנשים הטובים שסובבים אותי הם הקשרים הנכונים לי כעת וזה הזמן הנכון לתחזק איתם את הקשר.

 

אני מקווה שהצלחתי לעזור אפילו קצת ולענות על שאלות שהתעוררו. במידה ויש עדיין שאלות שלא נענו, אני מזמינה אתכם להיכנס לאתר שלנו ולשוטט בין מאות השאלות בנושא או בין אלפי שאלות ותשובות בנושאים שונים ומגוונים. כמובן, אם עדיין יש שאלות או שיש לכם צורך במענה יותר אישי, אתם מוזמנים לשלוח שאלות לאתר וצוות המשיבים שלנו יקדיש לכל אחד מכם את מלא תשומת הלב.

 

כאן לכל שאלה!

 

ציפיה 

 

 הדפסה   שלח לחבר
התגובה  
שם
   
דוא"ל
   
כותרת

תגובות
טרם התקבלו תגובות
 
חפש